Menkää foliohatut itsekin ottamaan rokotus ! Älkää "eriarvoistako" itse itseänne:
Rokotukset ja koronapassin saa maksutta !
Rokotukset ja koronapassin saa maksutta !
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Se on sitä syntymässä säikähtäneitten älyttömyyttä.
Rokottamattomat pölvästit on kehdanneet kansalaisaloitteen "syrjinnästään".
Itsepähän ovat itsensä "syrjäyttäneet" ja "eriarvoistaneet".
Rokotuksia on todellakin ollut saatavilla kaikille. Voiko tyhmempiä ihmisiä olla ?
70 on persujen "avohoitola".
NO,+miten+on+käynyt+vaikkapa+hallituksemme+jäsenille,+kuinkas+on+rokotteet+tehonneet.+
Väitettiin+80%+rokotekattavuuden+olevan+autuas+tekiä,+kuinkas+kävi+?+ENNÄTYSMÄÄRÄ+tartuntoja+Suomessa+ja+muuallakin.
Seuraava+"lupaus"+on+kolmas+rokote+ja+sen+tehoaminen,+vaikka+kukaan+ei+tiedä+tehoaako+se+uusiin+muunnoksiin+ollenkaan
Jep. Helppoa on hankkia koronapassi, joten turha on siitä itkeä ja tehdä numeroa. Ei ole eriarvoistava asia, niin kauan kun jokaiselle annetaan mahdollisuus hankkia koronapassi.
Niin on, vaikka kuinka helppoa, kun koronapassinhan saa rokottamatonkin.
Sannalla on passi ja pääsee TIETOISENA yökerhoon altistamaan muita ihmisiä
Karmea määrä rokotevastaisia! Tartunnat nousevat siksi, että Suomessa on peräti 1,6 miljoonaa tyyppiä rokottamatta. Tämä sakki levittää nyt koronaa huolettomasti. Turhaan jauhavat paskaa rokotuksista, kun eivät ole asiantuntijoita. Edes kirjoittaminen ei onnistu tältä tartuttajaporukalta!
Mutta korona korjaa, ovat lääkärit sanoneet! Ja se on kuulemma kamalaa! Käytännössä kaikki teho-osastolle joutuneet koronapotilaat tarvitsevat hengityksen tukea. Kylmäkontit odottavat käyttäjiä!
Turhaa vouhkaamista rokotevastaiset! Koronapassiin oli pakko mennä, muuten mm. kapakoissa viruslingot meuhtovat ja tartuttavat muita asiakkaita koronalla.
Ei ihmisten suojaaminen ole syrjintää. Ei teidän ole pakko tuppautua, jos paperit (passi) ei ole kunnossa! Eikös vaan niin mennä. Nyt pääsee pitämään taas ravintolahauskaa! Jes jes....ihanaaaaaa.....
"""Ei teidän ole pakko tuppautua, jos paperit (passi) ei ole kunnossa! Eikös vaan niin mennä. Nyt pääsee pitämään taas ravintolahauskaa! Jes jes....ihanaaaaaa....."""
Noin kirjoitta puhtaaksi aivopesty, jonka aivot ovat rokotteet jo pehmentäneet.
On+kerrottu+sairaalassa+olevien+määrästä+70%+olevan+rokottamatTOMIA+-+ketä+on+ne+30%+?+rokotettuja+kaiketi.
Kieltäytykää myös tehohoidosta.
Teholla koronakiolleisuus on paljon suurempi kuin missään muualla.
Rokotuspakko tulee astettain käyttöön että koronapassia tullaan vaatimaan yhä emmän, rokottamattomat tullaan laittamaan ahtaalle ja se oikein.
Teen kaltaiset hihulit ovat lahkouskovia, salaliitto taikauskovia, keskiajan noita-akkoja, Teen persuilu vaikuttaa poliittiselta, palstalla uskottelee seuratkaa minun sanomaa, eli hälläväliä tyyliä.
Olen jyrkästi samaa mieltä aloittajan kanssa. Kun sanovat varovansa meitä rokotukset saaneita, ei siinä mitään.
Tai siinäkään, että heistä kiivaimmat rokotekielteiset uskovat rokotetuilla olevan vain muutama kuukausi elinaikaa.
Uskon, että luonto fiksaa tämän virushomman omalla tavallaan. Rokottamaton voi sairastua eriasteisesti.
Esim. rajusti tai lievästi. Voi myös sairastuttaa tehohoitotasolle. Virus voi myös tappaa.
Itse olen saanut kolme rokotetta. Katsotaan, tuleeko meille "täysrokotukset" saaneille v.2022 uutta rokotesuositusta.
Taitaa olla päinvastoin.
Vaarallisesti pölhöt levittävät disinformaatiota, että rokote on myrkkyä tai
rokotuksessa pistetään siru ihon alle, jolla CIA voi seurata rokotettua.
Ei kai CIA pölhöjä seuraa. Siihen riittää kansallinen poliisi tai Supo (meillä).