Onko Turengin asemalla enää mitään toimitaa ja kuka sen tällä hetkellä omistaa? Onko kellään tietoa? Vai onko vaan kesäpaikkana nykyisin?
Turengin asema
15
2499
Vastaukset
- Anonyymi
Onko tästä tietoa kenelläkään?
- Anonyymi
Maaliskuussa jokin tapahtuma
https://www.turenginasema.fi/#.Yht1VhOzfBE.link - Anonyymi
Lihottaako viini?
- Anonyymi
Tammikuun alusta 2023 on uudet vetäjät:
- ravintola-alan ammattilaiset Atte Karppinen ja Kimmo Rikkonen
Turengin aseman uudet yrittäjät ovat toimineet Lopella sijaitsevan Marskin majan yrittäjinä kesäkuusta 2021 lähtien. Kaksikon yhteinen historia vie kuitenkin 2000-luvun alkuun, kun he työskentelivät samaan aikaan hämeenlinnalaisessa Tawastia Bankissa. Tämän jälkeen kokemusta on kerrytetty ympäri Suomea.
- Atte Karppinen on työskennellyt kokkina Hämeenlinnassa, Lahdessa ja Lapissa. Royal-ravintoloista tutuksi on tulleet ainakin Pörssitalo, Finlandia-talo, Kulosaaren Casino, Sipuli ja NJK. Viimeisimpänä hän on toiminut Helsinkiläisravintola Finnjävelin ravintolapäällikkönä.
- tilausravintolatoiminta, eli mennään sillä, mikä osataan kaikkein parhaiten. Paikka soveltuu kaikenlaisille tilausryhmille aina perhejuhlista kokouksiin
- Tarkoituksena ei ole pitää asemaa auki joka päivä, mutta erilaisia iltamia tullaan kyllä järjestämään. Esimerkiksi viini-illat tulevat vuokranantajan toimesta jatkumaan.
(maksumuuri) https://www.janakkalansanomat.fi/elamanmeno/art-2000009266116.html - Anonyymi
Teittekö hyvän vuokrasopimuksen?
- Anonyymi
Jaa lihottaako viini?AIVAN VITUN VARMASTI!!!
- Anonyymi
Mikä on vanhempien vastuu ?
- Anonyymi
Onko kukaan käynyt viime aikoina?
- Anonyymi
Saako vuokrattua juhlakäyttöön?
- Anonyymi
Ravintola nykyisin
- Anonyymi
Kuppila on
- Anonyymi
En tosin tiedä onko enää auki
- Anonyymi
Saattaa ollakin
- Anonyymi
Auki on
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1788531KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4567745Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763910Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521643794Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1223105Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään742993Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442091- 1262086
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231913Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211911