Mielenkiintoisia kehoituksia, mainoksia välkkyy taulussa. Osallistu keskusteluihin.

Miten niihin osallistutaan, kun keskustelu on mahdotonta, niin kuin osallistuminenkin, kun kaikki totuutta sisältävät asialliset kommentit, jotka kumoavat nuo "kurnuttavat" keskustelualoitukset, ja saavat ne näuttämään siltä mitä ne ovatkin, provoja - valitettavasti vielä todellakin heikkotasoisten laatimia, ja poistoista päätellen, ne tulevat "sisäpiiristä".

Olisiko "sisäpiirissä" aika alkaa pohtimaan, onko syytä tällaista tarhaa pyörittää, ja keskittyä vaikkapa siihen "parinmuodostukseen" täysipainoisesti. Nyt palstoilla leviää niin paljon valheellista ja hyökkäilevää materiaalia, että mielenkiinnolla odotan, koska joku hermostuu solvaamiseensa ja valheiden levittämiseen, ja haastaa tämän "paskaa ruiskivan alustan" oikeuteen. Valvomattomana tällainen palsta on varsinainen häiriintyneiden musta aukko, jossa saavat puhtia hulluudelleen.

5

288

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Seksi-foorumille on 18 vuoden ikärajoitus. Ei vaan tunnu toteutuvat. Foorumin kirjoituksia lukiessa herää vahva epäilys, onkohan yksikään kirjoittajista yli 12-vuotias. On meinaan sen verran kakaramaista tekstiä.

      • Siihen en osaa ottaa kantaa, mutta muuten kun tätä touhua on katsellut kuutisen vuotta, se on kyllä todennäköistä.


    • . . . . . . ja jos ei suoraan kommentteja poisteta, äityy nikkistalkkeri välittömästi hyökkäyksiinsä ja tappaa keskustelunmahdollisuudet kopioillaan ja mielipuolisilla syytöksillään. No, niihin ylläpito pyrkii puuttumaan, mutta kovin hitaasti, ja mahdollistaa häirikkönikkien rekisteröimisen, sekä aivan liian hitaan häirikkönikin ulos sulkemisen keskusteluista.

      • Anonyymi

        Jos ylläpito puuttuu, niin kovin hitaasti. Päivän viive on keskustelulle jo teloitustuomio.
        Aikoinaan luotsit pitivät keskustelut väylillä, nykyisin ei kukaan.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Jos ylläpito puuttuu, niin kovin hitaasti. Päivän viive on keskustelulle jo teloitustuomio.
        Aikoinaan luotsit pitivät keskustelut väylillä, nykyisin ei kukaan.

        Juuripa niinkin, luulisi että se RoboCop olisi älykäämpi, tietysti sellaistakin pitäisi osata käyttää, jotta siitä tehoja saisi irti. Siltikään, ei se korvaa ihmistä vielä vuosiin, se ei ymmärrä vivahde eroja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      371
      12375
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      263
      5427
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      215
      3947
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      200
      2655
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1992
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1834
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      900
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      862
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      782
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      746
    Aihe