Lueteltiin monet urheilua harrastavat jotka olivat edustaneet kunniakkaasti Isoakyröä.
Yksi saavutus joka toi Isoakyröä koko kansan tietoisuuteen kuitenkin oli tylysti jätetty mainitsematta, ylipään levähdysalue.
Liikkuessa suomalaisten parissa kaikki tiesivät Isonkyrön ja sen, että meillä ajatellaan laajasti. Vallankin ruotsinkieliset antoivat arvoa meidän suurelle sydämmelle.
Häpeääkö joku? Ei pitäisi, kun toinen toistaan kauniimpi nainen tykyttää takapeiliä julkisesti vähin suikalein ja täysin ilman suikaleita julkisuuteen.
Isonkyrön Joululehti tuli ja siitä puuttui paljon.
Anonyymi
4
1051
Vastaukset 4
- Anonyymi
Onkohan mustasukkaisuus syyllinen ettei tuu kilpakosijoita.
- Anonyymi
Harrastetaanko niillä pysäkeillä urheilua. Oliko siitä mitään mainintaa
- Anonyymi
Kai siinä kisaillaan välillä nimikirjaimet kuusenrunkoon. Stefanilla 4 sek. ennätys.
- Anonyymi
Tarkoitatko nyt laajalla ajattelulla ja viitaten ruotsalaisiin, näin: Åke seljäs ja kara persees : ()
En kyllä ymmärrä miksi tuo Ylipäätä pitäisi mainita. Eihän siellä ole mitään mainittavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901328
- 45677
- 20639
- 50578
- 46569
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit38549- 70541
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132538- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan176478