Nykyään hyvin monet latautuvat työnsä välissäkin meditoiden. Lataa sisäistä akkuamme.
Mm.meditaatio on monien mielestä vaihtoehtoisiaitsehoitoja.
16
819
Vastaukset
- Anonyymi
Esim. tiedemiehet ja virkamiehet ovat ottaneet työkalupakkiinsa meditoinnin, varmaan uskovaitkin ihmiset.
Omia synnynnäistä korjaussarjaa siinä vain käytetään. Meditaatio on vaan uusi mukamoderni sana hetken huilaamiselle arkielämässä. - Anonyymi
Meditaation sijaan harjoitan itsehypnoosia. Opin sen yksityisen lääkäriaseman lääkäriltä ja se oli erittäin helppoa. Nykyään käytän sitä rentoutumiseen esimerkiksi nukkumaan mennessä.
- Anonyymi
Ei pir kyä paikkajaan. Piispat ja ehkä paavitkin meditoivat. Meditaatio on ite assiissa psyykehuoltua.
Kaikki aviovaimot eivät tykkä päivämeddeistä. Meänkin frouva käskee tekemään jos jonkin paikan korjausta ainakin työaikana. - Anonyymi
Meditatiiviseen tilaan voi päästä monella tavalla. Liikkumalla, rukoilemalla jne. Riippuu ihmisestä. Esim. asahi ja baletti saattavat olla sellaisia lajeja, joihin ihminen jää koukkuun. Ensinnäkin niissä joutuu keskittymään liikkeisiin, jolloin muut asiat unohtuvat. Toisaalta taas tarkkaan samanlaisina toistuvat rytmiset liikkeet ovat kai aika hypnoottisia.
Edellyttää varmaan jo aika pitkää harrastuneisuutta, että pääsee meditatiiviseen tilaan kesken työpäivän. Mutta irtiotot ovat työn tai opiskelun keskellä hyödyllisiä, joten jos moiseen kykenee, niin hyvä juttu. Ehdottoman hyödyllistä. - Anonyymi
vaihtoehtoisiaitsehoitoja ei ole yhdyssana. oikeasti sellaista sanaa ei ole olemassakaan.
- Anonyymi
Paavit ovat kehittäneet oman sovelluksensa, paavimeditaation. On kai pyhempi kuin duunarimeditaatio. Jessellä vielä pyhempä.
- Anonyymi
Mitä Reikimedoti on minulle opettanut?
Parhaana etuna kahdesta reikikurssista ja niihin liittyvistä reikivirityksistä olen saanut kyvyn lievittää kipujani käsieni asennoilla omalla kehollani.
Sijaitseepa kipu oikealla tai vasemmalla puolella selkäydinkanavaa, kädet muodostuvat "antenneiksi" joilla heikkovirtaenergiaamme ohjataan kipukohtiin.
Tuntuuko epätodelliselta? Itseasiassa eläimet osaavat hyödyntää tätä luonnostaan. Ne nuolevat "kipeää puoltaan".
* Kivunpuoleinen käsi saa levätä sivulla kun ollaan makuuasennossa. Vastapuolen käsi nostetaan vatsan/rinnan päälle...niin nokonnuukaa, kunhan se ohjaava käsi on suun ja lannerangan välissä.
Hengitetään rauhallisesti. Annetaan heikkovirtaenergian hoitaa hommansa. Jos psyyke on tasapainoinen. Itsellä kivun lieventyminen alkaa muutaman minuutin jälkeen.
Toivo Lång 84v. InkeroinenOnko sinulla antaa linkkiä vertaisarvioituun tieteelliseen tutkimukseen, jossa energia ja heikot virrat on mittauksilla todistettu?
- Anonyymi
Kyllä sitä voi meditoida ilman että kutsuu sitä miksikään 'hoidoksi'. Siinä yritetään tehdä asiasta jotenkin hienompaa ja melkein lääketieteen veroista.
Käyn kävelyllä päivittäin. En silti jätä verenpainelääkkeitäni pois enkä kutsu kävelylenkkiä vaihtoehtohoidoksi, vaikka aurinko kuinka paistaisi ja mieli on hyvä. - Anonyymi
Olen ollut kerran spritistisessä istunnossa Helsingissä. Mieleeni jäi siitä karsea kokemus. Istuntoa johti pohjoismaiden kuuluisin meedio. En mene toista kertaa.
Uskon, että monet näkevät unessa elämästä poistuneita ihmisiä. Niin minäkin. En lähde sitä meedioilta tivaamaan, mitä he halusivat sanoa. - Anonyymi
Psyykkisesti, ajatusten hallinnalla voi poistaa omia kipujaan yön aikana lääkkeettömästi. Ohjeita tähän on monia eri teitä.
Itsellä sattui säkä kun kohdalle sattui asiansa osaava Reikimaster. Meni viikkoja, ennen kuin osasin psykofyysiseen olemukseeni hyödyntää ladattua terveysmanifestia.
Sitten kerran hoitopöydälläni kipuillen käsitin tuon "lisäedun". Kivut vaan häipyvät tiehensä kun tietää "asentaa" syntymässä saadut antenninsa oikein.
. tl. - Anonyymi
Menee vähän vika mappiin, mutta olen saanut kolme rokotustailman mitään sivuvaikutuksia. THL-ihmisillä on enemmän tietotaitoa kuin meikäläisellä eläkeläisduunarilla.
Uskon heitä ja luotan siihen, että myös covid-19 viruksen rokote heikentää vaarattomaksi. Rokotteet tehoavat myös polioon ja lukemattomiin muihin sairauksiin.
. 1x2. - Anonyymi
Meditaatio lievittää henkisellä puolella, mutta sitä kysyisin, että saako kipulaastareita puhelinsoitolla tilattua terveyskeskuksesta?
Apteekista saa jotain lievempää. Olen kuullut, että näissä nivelrikkokivuissa voi urheiluteippauksia suihkutella erinäisillä hoitosuihkeilla. Niitä on erimerkkisiä tuotteita.
Jos illalla unohtaa sivellä Voltaren Fortea illalla, herää kyllä aamuyöllä kovaan kipuun. - Anonyymi
Reikimeditaatio on menetelmä, joka mahdollistaa käyttäjänsä henkisen kasvamisen.
Ko. menetelmä vaatii kuitenkin hyväy tiedot ja paljon harjoitusta, että harrastajalle hyötyjä alkaisi näkymään. - Anonyymi
Meditoikaamme rauha Ukrainaan!
- Anonyymi
Kohennusta Ukrainan tapaiseen kriisiin saataisiin ehkä paremminkin paremmalla ukrainan aseistuksella.
https://www.google.com/search?channel=crow5&client=firefox-b-d&q=mustanmeren Moskva-alus
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745139Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12025951SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32215641Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16210778Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229697Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369211Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla848456Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!307213Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2396811Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2196463