Laivalla Riikaan

Tietoa tarvitsen

Onko Riikaan enää laivamatkoja?

Lentäen sinne pääsee Tampereelta, mutta pääseekä laivalla Helsingistä?

4

2797

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Expat

      Säännöllistä laivalinjaa Hki-Riika ei ole.

      "Lentäen sinne pääsee Tampereelta"
      Ja pääsee myöskin Helsingistä, niin Finnairin kuin AirBalticin siivin. Ja ilman koneenvaihtoja tänne pääsee myös mm. Tukholmasta, Kööpenhaminasta, Pietarista, Moskovasta, Tallinnasta, Vilnasta, Kievistä, Minskistä, Münchenistä, Frankfurtista, Amsterdamista, Berliinistä, Brysselistä, Pariisista, Lontoosta, Wienistä, Milanosta, Istanbulista, Barcelonasta, Madridista, Oslosta, Hampurista, Stuttgartista, Kölnistä ja Dublinista. =)

    • matkalle

      Olemme ystäväpariskunnan kanssa menossa myös Riikaan ensikuussa. Kuulemma laivalla pitäisi päästä Turusta Riikaan. En tiedä mikä varustamo kulkee tuota väliä, joten viisaammat vastatkaa, KIITOS.

      • tällainen ilmoitus 2004

        http://www.tournee.fi/tooloindex.php?id=-11446
        Kun tsekkasin tarkemmin se oli Silja-tarjous joulumatkasta eli www.silja-line.fi kannatti kruisata. Se oli poikkeuasikataulu kun Opera ei päässyt Pietariin. Vahinko. Vain laivalla Tallinnaan ja sieltä bussilla Riikaan http://www.dodoni.fi/loma_riika.html# . Tai lennot Tampereelta.
        Merihistriallinen Yhdistys järjestää 8.-13.5, purjehdusmatkan kuunari Lindenillä Riikaan. Lähtö tapahtuu Turusta josta purjehditaan Saaristomeren ja Suomenlahden kautta Riianlahdelle. Riiassa tutustutaan päivän ajan kaupunkiin. Paluumatkalla pysähdytään Wormsin saarelle Viron länsirannikolla. Purjehdus päättyy Helsinkiin. Purjehdukselle on vielä muutama vapaa paikka jäljellä. Matkan hinta on 659 €, joka sisältää matkat, majoituksen ja 'ruokailut. Tiedustelut Matti Jussilalta (p. 044-5255300) ja varaukset Matka Galleriaan (p. 8415041). Olispa nuori !


      • laivalla päästä

        Turusta Riikaan risteili jouluna Silja Europa. Se oli speciaaliristeily, eikä siis ole mukana normaalissa aikatauluissa. Mukana olleena voin kertoa, että kiva reissu se oli!
        Silja Opera on liikennöinyt Helsingistä Riikaan menneinä vuosina, mutta vain toukokuun alkuun asti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuollut teini Kajaanissa

      Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
      Kajaani
      4
      1159
    2. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      162
      1008
    3. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

      Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      803
    4. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      63
      728
    5. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      64
      723
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      656
    7. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      21
      628
    8. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      135
      616
    9. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      66
      589
    10. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      568
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      537
    12. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      528
    13. 49
      502
    14. Mitä sä haluat vanhus?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      47
      485
    15. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      40
      473
    16. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      98
      466
    17. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      40
      463
    18. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      30
      463
    19. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      37
      458
    20. Kerro mies tarinasi

      Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri
      Ikävä
      18
      440
    Aihe