Onko seminaarikadun päässä sijaitsevan turkisliikkeen ikkunassa ollut jo pidempäänkin valkoisella spraylla kirjoitetut EVR-tekstit? Voisiko ohikulkija antaa hieman kurmootusta tekijöille, jos sattuisi näkemään tällaista tihutyötä? Vai onko etsittävä puhelin tai kaivettava kännykkä esiin ja soitettava virkavalta paikalle tekijöiden ollessa jo kotonaan?
EVR:n kusipäitä
Kurmotettava
3487
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Opiskelevat yliopistolla. Lupa on tehdä sellaista.
Rehellinen ei ole lupa olla. Tyrkyttävät huumeita kunnes otat. Sama juttu kuin lapsilla ja tupakalla tai viinalla mutta nää on aloittaneet osa vasta aikuisina.
minusta turkikset pitäisi nylkeä vasta kuolleilta eläimiltä pois ihmisten päälle, eikä pitää tunteellisia eläimiä häkkiorjina koko elämäänsä. SE on väärin!
jatkuvasti kyseistä liikettä monin tavoin. Todella raivostuttavaa ja vastenmielistä, sympatiani ehdottomasti liikkeen puolella, arvostan että jaksavat sitä pitää! Onneksi kaikki yliopistollakaan eivät hyväksy EVR:n toimintaa.