Mankin runko

Mulla meni mankista sen verran paskaks runko että aika vaikea korjata. Mietin sellasta että jos ostais suoraan wandalta uuden ja laittais siihen vanhan rungon numeron niin oisiko se laitonta ja tulisiko siitä jotai sanomista?
2211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Omille romuillehan saat tehdä mitä haluat eikä se kuulu kellekkään. Yleisillä alueilla ajaminen on laitonta moisella mutta suljetulla alueella saat ajaa.

Äänestä

Ostat toisen rungon. Käyt katsastuskonttorilla tekemässä muutoskatsastuksen rungon vaihdosta. Säilytä rungosta ostokuitti katsasusta varten. Näin se menee laillisesti eikä tule mitään jälkihöpinöitä. Eihän ollut vaikeeta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mulla meni mankista sen verran paskaks runko että aika vaikea korjata. Mietin sellasta että jos ostais suoraan wandalta uuden ja laittais siihen vanhan rungon numeron niin oisiko se laitonta ja tulisiko siitä jotai sanomista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu