Oletteko käyneet koronatestissä?

Anonyymi

Itse kävin eilen, kun torstai-iltana tuli kaamea nuha. Kävin eilen aamulla omaolo.fi:ssä joka suositteli testiä. Menin testiin alkuillasta, torstaina päivällä minulla oli käynyt ikäisiäni vieraita joten pelkäsin että olin tartuttanut heitä, vaikka meillä kaikilla jo 2, osalla 3, rokotusta takana. Sain testin tuloksen puhelimeeni jo tänä aamuna, testi oli negatiivinen, joten ei huolta. Testiin pääsi nopeasti, testaus kävi kätevästi eikä tuntunut yhtään ilkeältä ja tulos tuli reilussa 12 tunnissa. Ei voi kuin kehua toimintaa!

14

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ja niin lapsemme taas ilahtuvat.
      Aina vaan enemmän säästyy heille eläke-varoja.
      Huutaen: Poistakaa kaikki rajoitukset!
      Maailmamme pelastuu!

      H.

    • Anonyymi

      En ole käynyt,onko tuuria,vai varovaisuutta,en tiedä.

    • Anonyymi

      Minulla on flunssa ja nuori pariskunta on tulossa asentamaan laitettani. Laitoin viestin, että on flunssaa, mutta tulevat silti. Meinaan tuulettaa ennen heidän tuloaan ja laittaa maskin. Eivät kuulemma juo kahviakaan, piipahtavat vain juuri sen ajan mitä tarvitsee olla. Minulla oli kyllä lievästi köhää kerran ennenkin, meni ohi.

    • Anonyymi

      minä teen testin kotona jos nuhaa, 6 euroa maksaa testi, ja negatiivinen on ollu

      • Anonyymi

        Käyhän se noinkin jos haluaa testistä maksaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Käyhän se noinkin jos haluaa testistä maksaa.

        Sosialidemokraatti ei maksa mistään mitään paitsi moninkertaisesti kaiken turhan testailum ja matuntuonnin veroissa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sosialidemokraatti ei maksa mistään mitään paitsi moninkertaisesti kaiken turhan testailum ja matuntuonnin veroissa

        Ja joillakin kommentoijilla on pelkkiä pakkomielteitä. 21:55
        Beng


    • En ole katsonut tarpeelliseksi tehdä yhtään koronatestiä vielä.
      Miksi tekisin, sillä yksin asuessani voin eristäytyä, jos saan jotain oireita, kunnes ne menee ohi.

      • Anonyymi

        Ei kai kukaan pelkästään itsensä takia testissä käy, kyllä siinä yleensä on varmaan huoli toisiin tartuttamisesta, kuten aloittajallakin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei kai kukaan pelkästään itsensä takia testissä käy, kyllä siinä yleensä on varmaan huoli toisiin tartuttamisesta, kuten aloittajallakin.

        Aluksihan paljon testattiin, jotta saatiin tietoa tarttuvuudesta.
        Eikö omakin terveys ole kyseessä ja ohessa tietenkin muiden.
        Beng


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ei kai kukaan pelkästään itsensä takia testissä käy, kyllä siinä yleensä on varmaan huoli toisiin tartuttamisesta, kuten aloittajallakin.

        Siksipä en katsokaan tarpeelliseksi testata, koska oireilevana yksin asuvana eläkeläisenä en tartuttaisi tässä ketään.
        Sen verran vastuuntuntoinen, että jos tietäisin altistuneenikaan, niin en lähtisi hönkimään ketään kohti. Mutta enhän minä pääministeri olekaan.


    • Mites se Sanna Marin muuten voi?

      Ajattelin vain, kun hän niin pian altistumisensa jälkeen teki ne negatiiviset testit, kaksi peräkkäin. Liia pian, että ne olisi näyttäneet varmaksi oikein.

      Meidän Moderaattien puoluejohtaja Ulf Kristersson altistui koronalle 8.12 ja jäi heti karanteeniin ilman oireita tähän asti. Vasta nyt sairastui ja todettiin koronapositiiviseksi.

      • Anonyymi

        Meidän kaunis Sanna on ihan eri juttu kuin teitin Uffe.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Meidän kaunis Sanna on ihan eri juttu kuin teitin Uffe.

        Niin onkin.
        Uffe ei mene altistuneena kapakkaan juhlimaan ja riskeeraamaan kanssaihmisiään.
        Ja Uffella on aina virkapuhelin mukana, koska ei liiku epärehellisessä seurassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      189
      1316
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      893
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      842
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      50
      711
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      612
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      311
      590
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      574
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      570
    Aihe