Miten ne ne oikein meni siellä Lohtajalla silloin 1996 1998 välisä kun te lähditte sen erään auton perään siitä City baarin pihasta? eli autonne oli kirkkaanpunainen vw golf mk4 ja ajoitte ojaan ja tämä jahtaamanne auton kuljettaja joutui teitä auttmaan te vannotitte tätä autonkuljettajaa oleman asiasta vatioannen no...tämä kyseinen autonkuljettajahan on aika paljon parempi kuljettaja kuin pohjanmaan poloiisilla on tälläkin hetkellä eli asia on varmaan aika arka?
Ne pohjanmaan poliisin asiat
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kyllä poliisisetä nyt vittttuttaa
Muistan tapauksen. Tämä autolla karkuun lähtenyt avohoitopotilas oli vaaraksi itselleen ja omaisilleen. Poliisit ajoivat autonsa tien sivuun jolloin tämä mielenvikainen kuljettaja tuli katsomaan tilannetta ja saatiin takaisin laitokseen. Kaveri ilmeisesti taas päästetty lomille ja tänne kirjoittelee. Runsaista kirjoitusvirheistä huolimatta hoito on reilussa parissa kymmenessä vuodessa auttanut ja pystyy taas muistamaan asioita. Hyvää joulun odotusta tv. poliisisedät.
Siis yllättäen poliisien ojaanajo muuttuikin tien sivuun ajamikseksi niin se yleensä,,No se kulemma se kyseisen auton kuljettaja on Suomen parhaita autonkuljettajia eikä löydy edes pohjanmaan poliisilta parempaa
Sivuluisu ojan pohjalle?
Olipa tuore tapaus, tuo on helppo selvittää.
Taisi olla joku lohtajalainen mt potilas ja nyt jo kotiutettu. Kirjoittelee tänne samasta kiinniottotilanteestaan silloin tällöin. Lääkityksellä pärjää asuu jossain rivitalossa ja hoitajat käy monta kertaa päivässä.
Mites sinivuokkojen donitsitarjonta pohjanmaalla, löytyykö take awayn kanssa donitsia mukaan?
Tiedän sen kuljettajan se on parempi autonkuljettaja kuin mitä pohajnmaan poliisit ja tämä on totta mutta se asia on niille niin vaikea etteivät he ole uskaltaneet siihen ottaa kantaa
Donitsi on jenkkijuttu, en tiedä mikä on pohjanmaan poliisin lempparijuttu, jotain ne murkinoi kerran kun olin asiakkaana heillä mutta kun pääkoppa oli aineista hieman titityy niin ei jäänny mieleen