Missä lämpötilassa tuota jäänestoa pitää suihkia tuohon pitoalueelle? Nollan kieppeilläkö vai pakkasesta riippumatta?
Oon vaan luistellu tähän asti joten ei mitään kokemusta pertsoista saati pitokarvoista.
Pitokarvasuksien jäänesto
Anonyymi
1
139
Vastaukset
- Anonyymi
Pahiten jäätää -2 asteen kieppeillä. Vesikelillä ei niinkään. Tai jos on isoja korkeuseroja matkalla ja lämpötilan vaihteluita. Jos on laiska, niin sanoisin et -4 -> nollaan on pahin alue.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585060
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544562Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224489Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2941647- 2281308
- 811301
- 681265
- 305998
- 199930
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50820