Englanninkääpiöterrieri

Onko kenelläkään omakohtaista tietoa millainen on englanninkääpiöterrieri. Onko sellainen perinteinen pomppiva terrieri, entäs luonne yms.

Kaikki tieto otetaan ilomielin vastaan! :)
1277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Meille on tulossa (jos kaikki menee ok) heinäkuussa englanninkääpiöterrieri, mutta silloin kun siitä olisin halunnut enemmän tietoa mm. näiltä saiteilta, niin kukaan ei oikeastaan vastannut. Niinpä nyt neuvonkin sinua kääntymään kasvattajien puoleen heiltä sain tietoa ja kävin myös katsomassa näitä ihania otuksia. Kyllä niillä varmaan on säilynyt tuota terrierin luonnetta ja johdonmukaisen kasvatuksen varmaan tarvitsevat, etteivät heittäydy ihan villeiksi. Enempää en tässä osaa nyt sanoa, kun ei vielä ole omakohtaista kokemusta. Toivottavasti saat vastauksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Millainen on kirjoitti:

Onko kenelläkään omakohtaista tietoa millainen on englanninkääpiöterrieri. Onko sellainen perinteinen pomppiva terrieri, entäs luonne yms.

Kaikki tieto otetaan ilomielin vastaan! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu