Ihan oikeastiko on joulumyyjäisissä kiukuteltu koronapassin vuoksi? Ja miksi ei kaupunki mukamas saa vaatia uimahallin käyttäjiltä koronapassia? On kyllä aikoihin eletty, että aikuiset ihmiset tästä asiasta alkavat kiukutella. Omituista anarkiaa, kun pohjimmiltaan kyse on siitä, että palveluja ja hyvinvointia turvataan. Katse pois omasta navasta!
Koronapassi
Anonyymi
14814
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Korona sitä ja korona tätä ei se valittamalla mihinkään häviä
Passi on parasta mitä koronan aikana on tullut käyttöön, saa nämä rokotuksen myötä vammautumisesta puhuvat hiljaisiksi.. Passi kysytään ja se on ainoa vaihtoehto se!
Uutisissa ei nykyään muuta kuin KORONAA ja minä en piikkiä ota ennenkuin on varmuus että se todella suojaa.Lääkevirmat tahkoaa satoja miljardeja hysterialla.Ei ole elämässäni ollut yhtään kuumeflunssaa ja kohta jo senioriiässä,ja jos sen Koronan saan ja kuolen mitä sitten.
Kunhan ruokakauppaan pääsen maskilla ,mitä sillä koronapassilla tekee kotona kun baareista voi olla ihan vapaaehtoisesti pois ja kesällä pääsee järveen uimaan.
Laittakaa syyttävä sormi niihin ketkä reissaavat ulkomailla nehän tämän taudin on alkujaan tuonnut Rajat kiinni
Perussuomalainen suomi rajoineen, olisi välttynyt koronalta.
Juurikin rokotetut levittävät virusta nyt ympäriinsä. Koronapassi on suurta bluffia.
Vain rajoituksilla ja estoilla ja omalla itsekurilla ( pysyy kotona) virusten leviämistä voidaan kotrolloida ei koronapassin käytöllä. Rokotuksilla minimoidaan rokotettujen ihmisen omaa sairastumista. Rokottamattomat ottavat ison riskin itsellensä. Koronapassi on pään pensaaseen työntämistä.
Japanin terveysviranomaisten on varoittanut lasten rokottamisen lisäävän valtavasti sydänlihastulehduksia, Euroopan jalkapallokentillä tuupertuu pelaajia sydän ongelmien vuoksi ja menestyneet pelaajat joutuvat ilmoittamaan peliuran kokonaan lopettamisesta sydän oireiden vuoksi.
Mitä te Jämsän paksukallot muka ymmärrätte mistään? Mistäl ähtien kuivakakkujen ja villasukkien ja askartelujen myynti on lisännyt mitään tautia tai uiminen? Sitten kun otatte sen kolmannen piikin ja hiihto ja suunnistus ei suju vanhaan malliin tai polttopuiden teko niin toki se harmittaa. Minua ei harmita etten pääse keskustan kalliisiin kuppiloihin ja ostamaan vähillä rahoilla krääsää, eikä harmita etten pääse uimaan kun en muutenkaan käy. Minua harmittaa ettette tolvanat tajua että samassa veneessä ollaan, samat rajoitukset on päällä, taudinuhka, ja kansan sorto määräyksillä. Herätkää nyt toisianne pieksemästä. Ihmisoikeudet kunniaan
Ihmisoikeudet... mikä tästä tekee ihmisoikeuskysymyksen?
Immuniteetti eli vastustuskyky suojaa taudinaiheuttajalta,latinaksi immunitus,joka tarkoittaa koskemattomuutta.Joka tarkoittaa ei vieraita tutkimattomia piikkejä ihmisen kehoon.
Höpö höpö ota se piikki, mieluiten kolmaskin niin et oireettomana mahdollisesti tartuta muita .
Piikittömien vainoaminen on kiihotusta kansanryhmää vastaan. Haluatko leivättömän pöydän äärelle syytteeseen?
Koronapassi. Hih hih hih. HI HIIIII
Totta että rokotetut myös sairastuu ja levittää tartuntaa. Sekin on totta että suurin osa tehohoitoa tarvitsevia on niitä joilla ei ole rokotetta. Mielummin otan rokotukset ja sairastan koronan lieväoireisena kotona kuin sairaalassa henkihieverissä hengitys koneessa.
se on vähän sun oma asia.