Miten voi olla taas! Yli-Viikari-keissi sen kun jatkuu ja jatkuu. Normaali tapa olisi se että virkamiehen pyytäisi puhutteluun hänet virkaansa nimittänyt taho ja antaisi varoituksen. Jos se ei käyttätymistä muuta, virkasuhde lopetettaisiin joko korvauksetta tai 3 kk - palkan korvauksella. Oikeudenkäyntejä ei tarvita.
Nyt kysytään, miksi me seuraamme mediassa oikeudenkäyntiprosessia ihan mitättömän syyn vuoksi ja mitä muuta taustalla tapahtuu? Korona-korvauksissa jaettiin aivan eri suuruisia rahoja ja niistäkin on joku ollut vastuussa.
Näitä ikuisia oikedenkäyntejä on aina vaan. Pitäisi syyttää vasta kun on riittävät perusteet oiekuden arvioitavaksi ja tehdä sen jälkeen päätös joka jää voimaan.
Loputtomat oikeudenkäynnit kummastuttaa
Anonyymi
2
85
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllähän Yli-Viikari kutsuttiin puhutteluun eduskuntaan joka hänet oli virkaan nimittänyt. Erottikin jopa, tosin kuukausien vatuloinnin jälkeen. Oikeudenkäynti tarvitaan koska rikoksia on tapahtunut esitutkinnan perusteella.
- Anonyymi
Tseekki on varannut entistä ystäväänsä vastaan miljoonien eurojen edestä aikaa. Pitäisi räpätä enemmän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1911304Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221138- 48854
- 70850
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53780Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva50735- 33692
- 60689
- 52680
- 52657