viedä miehenne ja lastenne isät? Aivan järjetöntä. Yleensä ne on onnenonkijoita, jotka vie mieheltä kaiken, rahoineen taloineen,,, he ovat surkeita ihmisiä joitake iomista mitään ei edes töitä. He elävtä miehen siivellä ja luulevat et mies hylkää vaimonsa ja lapset hänen takiaan. Monesti voi niin tehdä, mutta mies kaipaa vaan pyykkäriä ja siivooja ja laasaria. ei muuta.
Miksi annatte sutturoiden
4
169
Vastaukset
- Anonyymi
Olet näköjään vakaasti sitä mieltä että ex-miehesi uusikko "varasti" miehesi vain ja ainoastaan SINUN kiusaksesi. Kuvittelet ilmeisesti olevasi Hirmuisen Tärkeä Ihminen, ja maailman pyörivän vain sinun napasi ympärillä. Vaihda jo virttä kiitos.
- Anonyymi
Minä kielsin kovin sanoin että meille ei tula, eikä me mennä sutturan kotiin. Se suttura ei kuulu meidän elmään en uskltanut koskaan laskea sutturaa lasten ja mun lähelle. Meiskin snaoi että h eovt meille erittäin haitallista seuraa eikä mies tuonut koskaan niitä meille.
Eihän he kuulu meidän elämään, heillä on omat ällöt perheensä joten meidän olisi pitänyt desinfioida kotimme ja siivota ja vaithaa kaikki huonekalut jos olisvat väkisn tulleet meille. Siihen emme lähteent.
On ihanaa kun piti päänsä eikä laskenut sutturoita lähellemme, nyt olemme erittäin erittäin onnellisia ja lapset sanookin että olen maailman paras äiti kun suojelin heidät sutturoilta. Mihin me niitä oltaisi tarvittu, ei mihinkään. Hyi kauhee ajatuskin että sutturat olisi tulleet meille... ei eieieieieieiei ikinä tulleet kun kielsitn. Pehreen rikkojat saa pysyö kaulana. - Anonyymi
Me kaikki täällä ollaan kyllä sitä mieltä että sutturoita riittää. Mutta sutturolle ei riitä mikään, pakko rikkoa perheitä ja aiheuttaa lapsille tuskaa ja käyhyyttä ja miehen vaimolle taloudellisia vaikeuksia ja surua. Kun mies hylkää oman perheen ja lapset niin miten se voi olla hauskaa sutturoiden mielestä? Heillä ei ole mitään menetettävää vaan he vetävät miehen kjuiviin rahasta ja omaisuudesta ja siirtyvät seuraavaan. Eniten siinä meis kärsii ei se nainen jalapset vaikka sutturat niin luulee.
Mietikä sutturat ennenkuin teette mitään semmoista, se on teidän vallassa oma elämänne. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Me kaikki täällä ollaan kyllä sitä mieltä että sutturoita riittää. Mutta sutturolle ei riitä mikään, pakko rikkoa perheitä ja aiheuttaa lapsille tuskaa ja käyhyyttä ja miehen vaimolle taloudellisia vaikeuksia ja surua. Kun mies hylkää oman perheen ja lapset niin miten se voi olla hauskaa sutturoiden mielestä? Heillä ei ole mitään menetettävää vaan he vetävät miehen kjuiviin rahasta ja omaisuudesta ja siirtyvät seuraavaan. Eniten siinä meis kärsii ei se nainen jalapset vaikka sutturat niin luulee.
Mietikä sutturat ennenkuin teette mitään semmoista, se on teidän vallassa oma elämänne.Me kaikki täällä ollaan kyllä sitä mieltä että häntäheikkejä riittää. Mutta häntäheikeille ei riitä mikään, pakko rikkoa perheitä ja aiheuttaa lapsille tuskaa ja käyhyyttä ja naisen puolisolle taloudellisia vaikeuksia ja surua. Kun nais hylkää oman perheen ja lapset niin miten se voi olla hauskaa häntäheikkien mielestä? Heillä ei ole mitään menetettävää vaan he vetävät naisen kjuiviin rahasta ja omaisuudesta ja siirtyvät seuraavaan. Eniten siinä nais kärsii ei se mies jalapset vaikka häntähessut niin luulee.
Mietikä häntäheikit ennenkuin teette mitään semmoista, se on teidän vallassa oma Elämänne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus167220- 1992607
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1102241En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761628Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911129- 441029
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va461009- 99961
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6763- 46763