Pahoinpitely Diagonal Mar centre ostoskeskuksessa Barcelonassa

Anonyymi

Menin ostamaan farkkuja vaateliikkeeseen nimeltä Pull & Bear. Jonossa edessäni on ollut mies ja nainen. Pian sen jälkeen kun olen ollut jonossa nämä ovat menneet sivulle katsomaan minua.

Kun tuli vuoro maksaa, ne seisoivat myyjien edessä ilman tavaroita käsissä ja en tiedä juttelivatko. Nainen oli keskellä tätä käytävää/tietä joka johti myyjän kassalle/pöydälle minne piti mennä maksamaan.

Kun menin ohi, kyynerpäällä hieman, ei rajusti tuuppasin monta kertaa koska tämä seisoi keskellä. Näin ei olisi pitänyt tietenkään tehdä. Tämän jälkeen nainen tönäisi ja sanoi jotain espanjaksi.

Hieman ivallisesti sanoin niin mitä. Tietenkin tönäisi koska olin hieman tuupannut. Tässä kohtaa on muistikatkos. Varmaan tämä mies on lyönyt naamaan ja havahdun siihen että huudan miehelle ja he olivat perääntyneet.

Tästä sain mustelman vasemman silmän alle ja vähän verta suusta koska poski oli osunut hampaaseen lyönnissä. Nämä hyökkääjät näytti ehkä olevan etelä-amerikasta, veikkaisin ehkä bolivia koska sieltä olen tavannut yhden joka näytti samalta.

Sanoisin sellainen mustan ja latinon/etelä-amerikkalaisen sekoitus. Ei näyttänyt sellaisilta jotka olisi olleet afrikasta, silti ehkä olisivat voineet olla.
Minulla oli kädessä kassit varmaan silloinkin kun tämä löi. Ehkä tämä on vain rohkaissut hyökkäämään koska vaikutin jotenkin helpommalta hyökkäyksen kohteelta.

Myyjät ja muut asiakkaat ei välittäneet tästä vaikka varmasti huomasi sen. Pyysin myyjiä pyytämään vartijan paikalle. Vartija tuli ja kysyi haluaisinko pyytää poliisit paikalle. En pyytänyt koska pelkäsin että itsekin joutuisin pulaan koska olin tuupannut ja tavallaan "aloittanut" tappelun. En odottanut että lyötäisiin naamaan kuitenkaan.

Kun olin menossa ulos ostoskeskuksta vartija sanoo että älä mene tätä kautta. Kysyin miksi, vartija vastasi koska tämä hyökkääjä on siellä ja ei halua ongelmia. En minäkään nyt niitä ongelmia halunnut. Menin sitten toista kautta ulos.
En tiedä olivatko nämä lähetetty sinne vain ärsyttämään minua koska eivät ostaneet mitään. Olen ollut eräässä toisessa Pull & Bear liikkeessä lähellä placa de catalunya, täällä kun ostin farkut eräs miesmyyjä solvasi hinttariksi. Ihan miehen farkut ostin. Siksi yksi syy hyökkäykseen on voinut olla homokammo.

Siis että joko tämä ostoskeskus, juuri tämä liike tai joku muu oli lähettänyt jonkun sinne pahoinpitelemään, se voi olla näin. Nämä vartijat ovat voineet olla siinä mukana, koska kysyi vihaisesti haluanko pyytää poliisit paikalle tai en, oli myös sanonut virnuillen kun mainitsin oikeudenkäynnin että se on pitkä prosessi espanjassa aivan kuin olisi halunnut lannistaa niin että ei veisi asiaa oikeuteen, en vienyt oikeuteen.

Vartija vielä pyysi olla menemättä ulos ostoskeskuksesta sieltä missä tämä hyökkääjä oli kuten jo mainitsin.

Eräältä toiselta on varastettu kannettava ilmeisesti käsistä tässä ostoskekuksessa ja toiselta on pysäköintipaikalla auton ikkuna rikottu ja viety tavaraa.

5

1343

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ehdotan että pasdihakemuksen yhteydessä tehdään älykkyystesti ja typeryksille annetaan ruotsin lippu ommeltavaksi matkailutakin olkavarteen.

      • Anonyymi

        No ei nyt kovinkaan viisasta ollut hieman tuupata tai se oli sellainen olankosketuksen kaltainen että saisi huomion kuten sanoin.

        Vähän tylyä on sanoa toista typeräksi silti. Onko myös mielestäsi typerää jättää auto pysäköintipaikalle, ei tämä toinen tiennyt että siellä joku voisi rikkoa ikkunan.

        Eräs toinen on ryöstetty kadulla päivällä.

        https://www.euroweeklynews.com/2020/06/08/video-barcelona-police-arrest-five-after-brutal-street-robbery-in-broad-daylight/

        Jotkut paikat barcelonassa on vaarallisempia. Jotkut eivät halua ehkä myöntää tätä. Kaikki on aina sen uhrin syytä tällaisten mielestä.


    • Anonyymi

      Hiukkasen taitaa fiirata......

    • Anonyymi

      Espanjassa on rikollisia aivan kiitettävästi ja usein hyvin vaarallista kaduilla!!😎😎

      • En nyt sanoisi hyvin vaarallista mutta missään ei kannata käyttäytyä typerästi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      204
      7225
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      172
      2249
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1778
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1440
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1403
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      57
      1216
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      102
      1145
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1086
    9. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      1049
    10. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      267
      1029
    Aihe