Menin ostamaan farkkuja vaateliikkeeseen nimeltä Pull & Bear. Jonossa edessäni on ollut mies ja nainen. Pian sen jälkeen kun olen ollut jonossa nämä ovat menneet sivulle katsomaan minua.
Kun tuli vuoro maksaa, ne seisoivat myyjien edessä ilman tavaroita käsissä ja en tiedä juttelivatko. Nainen oli keskellä tätä käytävää/tietä joka johti myyjän kassalle/pöydälle minne piti mennä maksamaan.
Kun menin ohi, kyynerpäällä hieman, ei rajusti tuuppasin monta kertaa koska tämä seisoi keskellä. Näin ei olisi pitänyt tietenkään tehdä. Tämän jälkeen nainen tönäisi ja sanoi jotain espanjaksi.
Hieman ivallisesti sanoin niin mitä. Tietenkin tönäisi koska olin hieman tuupannut. Tässä kohtaa on muistikatkos. Varmaan tämä mies on lyönyt naamaan ja havahdun siihen että huudan miehelle ja he olivat perääntyneet.
Tästä sain mustelman vasemman silmän alle ja vähän verta suusta koska poski oli osunut hampaaseen lyönnissä. Nämä hyökkääjät näytti ehkä olevan etelä-amerikasta, veikkaisin ehkä bolivia koska sieltä olen tavannut yhden joka näytti samalta.
Sanoisin sellainen mustan ja latinon/etelä-amerikkalaisen sekoitus. Ei näyttänyt sellaisilta jotka olisi olleet afrikasta, silti ehkä olisivat voineet olla.
Minulla oli kädessä kassit varmaan silloinkin kun tämä löi. Ehkä tämä on vain rohkaissut hyökkäämään koska vaikutin jotenkin helpommalta hyökkäyksen kohteelta.
Myyjät ja muut asiakkaat ei välittäneet tästä vaikka varmasti huomasi sen. Pyysin myyjiä pyytämään vartijan paikalle. Vartija tuli ja kysyi haluaisinko pyytää poliisit paikalle. En pyytänyt koska pelkäsin että itsekin joutuisin pulaan koska olin tuupannut ja tavallaan "aloittanut" tappelun. En odottanut että lyötäisiin naamaan kuitenkaan.
Kun olin menossa ulos ostoskeskuksta vartija sanoo että älä mene tätä kautta. Kysyin miksi, vartija vastasi koska tämä hyökkääjä on siellä ja ei halua ongelmia. En minäkään nyt niitä ongelmia halunnut. Menin sitten toista kautta ulos.
En tiedä olivatko nämä lähetetty sinne vain ärsyttämään minua koska eivät ostaneet mitään. Olen ollut eräässä toisessa Pull & Bear liikkeessä lähellä placa de catalunya, täällä kun ostin farkut eräs miesmyyjä solvasi hinttariksi. Ihan miehen farkut ostin. Siksi yksi syy hyökkäykseen on voinut olla homokammo.
Siis että joko tämä ostoskeskus, juuri tämä liike tai joku muu oli lähettänyt jonkun sinne pahoinpitelemään, se voi olla näin. Nämä vartijat ovat voineet olla siinä mukana, koska kysyi vihaisesti haluanko pyytää poliisit paikalle tai en, oli myös sanonut virnuillen kun mainitsin oikeudenkäynnin että se on pitkä prosessi espanjassa aivan kuin olisi halunnut lannistaa niin että ei veisi asiaa oikeuteen, en vienyt oikeuteen.
Vartija vielä pyysi olla menemättä ulos ostoskeskuksesta sieltä missä tämä hyökkääjä oli kuten jo mainitsin.
Eräältä toiselta on varastettu kannettava ilmeisesti käsistä tässä ostoskekuksessa ja toiselta on pysäköintipaikalla auton ikkuna rikottu ja viety tavaraa.
Pahoinpitely Diagonal Mar centre ostoskeskuksessa Barcelonassa
7
1568
Vastaukset
Ehdotan että pasdihakemuksen yhteydessä tehdään älykkyystesti ja typeryksille annetaan ruotsin lippu ommeltavaksi matkailutakin olkavarteen.
- Anonyymi
No ei nyt kovinkaan viisasta ollut hieman tuupata tai se oli sellainen olankosketuksen kaltainen että saisi huomion kuten sanoin.
Vähän tylyä on sanoa toista typeräksi silti. Onko myös mielestäsi typerää jättää auto pysäköintipaikalle, ei tämä toinen tiennyt että siellä joku voisi rikkoa ikkunan.
Eräs toinen on ryöstetty kadulla päivällä.
https://www.euroweeklynews.com/2020/06/08/video-barcelona-police-arrest-five-after-brutal-street-robbery-in-broad-daylight/
Jotkut paikat barcelonassa on vaarallisempia. Jotkut eivät halua ehkä myöntää tätä. Kaikki on aina sen uhrin syytä tällaisten mielestä.
- Anonyymi
Hiukkasen taitaa fiirata......
- Anonyymi00005
Kuinka niin?
- Anonyymi
Espanjassa on rikollisia aivan kiitettävästi ja usein hyvin vaarallista kaduilla!!😎😎
- Anonyymi00006
1450 henkilöä lukenut tämän mutta vain muutama kommentti?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3043011Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612343Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482027- 1181794
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261719Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 651347
- 661337
- 681263
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781223