PAKKOHIIHTO KOULUISSA

Anonyymi

Eikö ole julmaa kun lapsia pakotetaan ostamaan tonnien maksavat sukset kahdeksi kerraksi kun koulussa hiihdetään vuodessa? Pakkohiihto on tosi julmaa, opet ajelee autolla kun lapset hiihtää -20 pakkasessa umpihangessa pari tuntia! Minusta pakkohiihto pitää kieltää.

Omat lapset ei hiihdä ei osteta edes suksia, kun niillä ei tee mitään, Miksi ostaa ne kellariin homehtumaan kun niitä ei tarvi.
Meillä lapset ovat aina hiihtotunneila pois, sairastuvat, en anna heidän hiihtää kun he eivät edes halua.
Olemme taiteellinen perhe, että minusta flyygelin pakko osto joka perheeseen pitäisi olla myös, jos pitää suksetkin ostaa niin flyygeli joka perheeseen
Soittamisesta voi tulla ammattti ja muista taide aineista, mutta kuka hiihtää ammatikseen umpihangessa -30 pakkasessa? Ei kukaan järkevä.

Pakkohiihto pois ja flyygeli tilalle heille jotka ei hikihiihtoa halua umpihangessa.
Minä en lapsiani kouluun laita hiihtopäivinä, näin toimii hyvä äiti. Opettajet eivät ymmärrä lasten päälle mitään, teettävät sellata mitä ei itse tekisi.

1

168

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      74
      2395
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      37
      1967
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      101
      1233
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      49
      1012
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      92
      910
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      26
      847
    7. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      147
      713
    8. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      29
      710
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      41
      685
    10. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      598
    Aihe