Pääministerin uskottavuus

Sitä ei ole.

Bye bye. Mene jo.
24113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Sanna Marin on uskottavuuslistan kolmosena:
Hänen edellään on Muumit ja ykköspaikkaa hallitsee Joulupukki.

Äänestä

Hitler politiikan uskottavuus.

Äänestä
  • käyttäytyy kuin hitler

    Äänestä

Pääministeri Marin on humanoidi!
Kohta varmaan saadaan nähdä, kuinka Eduskuntalon eteen laskeutuu muukalaisten valtava, sämpylänmuotoinen avaruusalus.
Pääministeri kävelee alukseen vierelle jä hänet nostetaan isolla nahkarepulla alukseen.

Siellä hänet asetetaan hoitopöydälle.
Silmien liikkumattomuusvieterit voidellaan, niskan nyökytysniveliin vaihdetaan uudet kuulalaakerit ja käsivarsiin lisätään toiset teleskooppituet.

Nyt on pääministeri taas iskussa ja täynnä taisteluhenkeä virusta vastaan.

Äänestä

Kansa hänet eduskuntan valitsi,Nyt kansa saa mitä on tilannut.piste

Äänestä
  • Kysyttiinkö sitä kansalta......Antti Rinne sen siihen virkaan loppasi.

    Äänestä

  • Pisteen jälkeen EI tarvitse enään kirjoittaa piste. Että näin.

    Koronaa koskevassa viestinnässä Sanna on väärä ihminen "lakia lukemaan" kansalaisille.
    Oli tuo altistumisen saaneena kapakkakierros niin nolo. Koronapullo kädessä boomerimainen jytä - ei näin rouva pääministeri

    Äänestä

Minusta Marinin hallitus onnistunut enemmän hyvin kuin huonosti, korona toimissa tilastollisesti maailman parhaitten joukossa.
Marinin kuppilassa käynti näkyy mielikuvissa median aikaan saamana, kokonaiskuvaan ei merkitystä.
Tilanne olemaan hankala ensi kesään asti koronan takia.

Äänestä
  • Joidenkin mielestä media ei saisi tuoda edes esille näitä töppäyksiä - muutenhan Sanna nauttisi vieläkin 850e/kk aamupaloista kansalaisten piikkiin

    Äänestä

Aloittajalle. Huudapa kaiulle.
Beng

Äänestä
  • Yleensä metsä vastaa niinkuin sinne huudetaan...tällä sivulla Beng kääntää asiat aina persiilleen....Tyhmyyttäkö vai jotain muuta hurukxlaisuutta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Yleensä metsä vastaa niinkuin sinne huudetaan...tällä sivulla Beng kääntää asiat aina persiilleen....Tyhmyyttäkö vai jotain muuta hurukxlaisuutta.

    Ärsyttääkö sinua noin paljon toisten muunlainen ajattelu tai asenteet.
    Varmaan paljon herneitä nenässäsi.
    Metsähän ei vastaa mitään, mutta kaiku voi.
    Tottakai käännän persiilleen, kosken ole p.suomalainen.
    Beng

    Äänestä

Rinne-Marinin hallitus on ollut floppi alusta alkaen. Selvitystilahallitus.

Äänestä
  • Pakko uskoa kun noin hyvin perustelet.

    Äänestä

Opposition kannattaa haukkua periaatteen vuoksi, eduskunnassa kokoomuksen Heinonen aloittaa puheensa kiittämällä hallitusta, sen jälkeen pelkkää haukkumista niin kauan kuin puheaikaa riittää.
Saarikko on viimeaikoina muistuttanut edellistä kokoomus hallituksen työllisyys ja talouspolitiikkaa, persu hallituksen saavutukset olemattomia.

Äänestä

Halosen seksikuvia on vieläkin enemmän netissä kuin Marinin

Äänestä

Todella uskottava, hyvin perusteltu....möläytys:))))

Äänestä

Persuton Suomi tavoitteeksi !

Äänestä

Kekkonen olisi potkinut perseeIIe moista pääministerin kuvatusta.

Äänestä
  • Lahtari kun oli, saattaisi potkia naista.

    Äänestä

Kyllä hän peittoaa mennen tullen aloittajan(kin) laiset puskista huutelijat. - Nm. Onko sulla jotain asiaa

Äänestä

On naisvihaaja liikkeellä , joka näitä Marin haukkuja tehtailee. Naisen puuteko?

Äänestä
  • Puutetta tai ei, niin perus-sovinisti ei kestä nuorta, menestyvää, kaunista ihmistä, koska häneltä uupuu kaikki se, mitä em:lla on. - Nm. Suvaitsemattomuus on paha puute

    Äänestä

Minusta hän on suoriutunut varsin hyvin. Kenelläkään meidän sukupolven edustajilla ei ole ollut tämänlaista maailman tilannetta. Hallituksella ja pääministerillä olisi paljon muutakin tekemistä kuin pandemian hoito. Jaksaisitko sinä tedä yötäpäivää töitä. En usko. Minä en ainakaan jaksaisi. Kunnioitan häntä ja toivon jaksamista. Hän on tulevaisuuden poliitikko. Kaikki me teemme virheitä oppiaksemme oikean tavan tehdä työtämme. Marinin virheet ovat pieniä, jos nyt virheitä olikaan. Paljon suurempiakin on tehty eikä hulapaloo ole ollut näin suurta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sitä ei ole.

Bye bye. Mene jo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu