48M kamera

Anonyymi

Samsung A 41 kela ei huoli kuvaa a nelosen paperista kuin silloin kun säädät 3/4
Ihan turhakkeita tollaiset megapikselit prkle.

3

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan ne puhelimissa täysin turhia. Jopa suositellaan ettei käytettäisi niitä kuvausohjelmia jotka yhdistää laitteen kameroista tulleet kuvat jolloin pixselimäärät kasvaa mutta laatu ei.

    • Anonyymi

      puhelinten kamaerat on tarkotettu ensisijaisesti valokuvaukseen ja videokuvaukseen, ei joidenkin paerien "sknnaamiseen". Ja sehän on Kelan vika, jos heille ei käy mikä tahansa resoluutio.

      • Anonyymi

        Samsung Gio 2011 otti yhtä hyviä kuvia ulkona päivällä kuin A 41 48M säädöllä, ihan turha toi 48M en ole nähnyt mitään hyötyä muutenkaan siitä yli vuoden kuvanneena, turhake. Pelkkää kusetusta, 1 linssi takana ja 5M riittää vielä ei säätöjä että pysyy hitsattuna samat asetukset.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      97
      8823
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      91
      8685
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      14
      7493
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      175
      6203
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5268
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4305
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4180
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4093
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3889
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      75
      3774
    Aihe