Opintolaina

Jos olen saanut pankilta päätöksen opintolainasta ja pankin sivuilla näkyy nostamatta oleva summa. Voinko nostaa tämän opintolainan pankista vuoden alussa vaikka opinnot päättyivät 12.12.
Onko kenelläkään kokemusta?
2212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tililläsi olevat rahat voit nostaa.
Opintojen päätyttyä opintorahaa ei enää tule tilillesi, kun tieto opintojen päätymisestä on perillä. Jos kuitenkin opintojen päätyttyä tilillesi tulee vielä opintorahaa, joudut palauttamaan sen.

Äänestä
  • Olikin kyse opintolainasta. Oikean vastauksen saat pankistasi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jos olen saanut pankilta päätöksen opintolainasta ja pankin sivuilla näkyy nostamatta oleva summa. Voinko nostaa tämän opintolainan pankista vuoden alussa vaikka opinnot päättyivät 12.12.
Onko kenelläkään kokemusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu