Roskalehti

On tästä paikallisesta ilmaisjakelulehdestä tullut vasemmiston äänenkannattaja. Ainoat jutut tehdään Suolahden kansantalon porukoista. Saunan syttyä on.
670
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sauna kannattaakin sytyttää hyvin ettei jää sammutettavaa

Äänestä

Mitä muuta odotit, Harakka osaomistajana.

Äänestä

Sen juttuja kirjoitetaan, kuka maksaa mainoksista.

Äänestä

Niin huonolle paperille painettu lehti jossa ei juuri mitään luettavaa. Vasemmisto tekee itse juttunsa ja lehti on selvästi vasemmanpuolen äänenkannattaja.

Äänestä
  • Siinäpä sulle vessapaperia

    Äänestä

Mitä eikö edes City-market mainosta Mätää Lohta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

On tästä paikallisesta ilmaisjakelulehdestä tullut vasemmiston äänenkannattaja. Ainoat jutut tehdään Suolahden kansantalon porukoista. Saunan syttyä on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu