Kirjekaveri/kaveri/ystävä etsinnässä hoitajalle

Olen kohta 60v täyttävä mies Tampereelta. Pituutta n. 180cm, painoa normaalin verran tähän mittaan. En polta, voimajuomia käytän harvoin. Elän kahdestaan pienen koirani kanssa. Hoitajan työstä tulevan vapaan käytän koirani kanssa tai tekemällä töitä muuallakin. Velkaa tai ulosottoa ei ole, joten kahta työtä en tarvitsisi. Jospa tuohon vapaa-aikaan löytyisi kaveri, vaikka ihan ystävä. Mukavaa jos asuisit lähellä mikäli kahvikupposen ääressä nähtäisiin. Kirjoituskavereita voi toki tulla muualtakin, sähköposti on nopea. Koronarokotuksia olen saanut kolme.
Mikäli kiinnostaa ottaa hoitsuun yhteyttä: [email protected]

1

1089

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hei asun oulussa niin että välimatkaa tulisi kyllä olen myös eläin rakas minulla on yksi kissa.en ole misään töissä olen työkyvyttömyyseläkeläinen.mielelläni kahvin merkeissä tapaisinn sinut.olen 62 v.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      168
      10330
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2823
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      81
      2539
    4. 85
      2371
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      147
      2104
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      243
      1937
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1402
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1385
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      115
      1197
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe