Hyvää joulua palstalaisille

Rauhallista pyhien aikaa kaikille palstalaisille.

Palataan takaisin tanssin pariin helmi- maaliskuusa kun toivottavasti omiggroonit on sairastettu.
1160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kiitos samoin oikein hyvää Joulua kaikille muille paitsi ei roronariskitanssinjärjestäjille ja koronariskitansseissa narikoiville, buffetoiville tai soittaville sekä tanssiville. Myöskään koronariskitanssimainostoimistolle ei.

Äänestä
  • Okei, mutta ethän sinä edes tiedä, kenelle et toivottanut hyvää joulua! Minä puolestani tiedän aika tarkkaan nimittäin ei yhdellekään esimerkiksi alphalla koronariskitansseissa järjestäneelle, narikoineelle, buffetoineelle, soittaneelle, juontaneelle, kuvanneelle.. kilpailevalla ravintola-, lava- ja salakoronariskitanssijärjestysaiheisella keskustelufoorumilla mainostaneelle artistille

    Toisin kuin sinä M I N Ä en taistele aaveita vastaan tässä joulutervehdysasiassakaan.

    Äänestä

...tai mieluummin jätetty sairastamatta.

Äänestä

Mikä ihmeen omiggrooni??????????

Äänestä

Nyt on hyvä aika harjoitella ja säätää ihan omia kuvioita.

Äänestä
  • Sitähän tässä on säädetty jo kohta pari vuotta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sitähän tässä on säädetty jo kohta pari vuotta.

    Korona on erinomaista aikaa omakuviomiehelle jolla on aikaa harjoitella omia kuvioita kaikessa rauhassa. Standardikuviomiehelle korona on taas myrkkyä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Korona on erinomaista aikaa omakuviomiehelle jolla on aikaa harjoitella omia kuvioita kaikessa rauhassa. Standardikuviomiehelle korona on taas myrkkyä.

    Kylillä puhuvat, notta sinä oot niin teräväkielinenkin, notta paukahduksista päätellen sinulta puhkeaa ainakin kaksi punppailtavaa barbaraa pär omakuviotreeni.

    Äänestä

Maaliskuussa "saa nähdä, kokea ja nauttia" silloin ollaan taas lavoilla maskittomina.

Äänestä
  • Ei mene todellakaan maaliskuulle aste. Paaaljon aikaisemmin tanssitaan taas.

    Äänestä

Yhtään viikkoa ei ole ollut taukoa tanssista eikä ole tarvinnut maski naamalla olla. Matot syrjään ja humpalle, musiikinkin saa valita ihan itse.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Rauhallista pyhien aikaa kaikille palstalaisille.

Palataan takaisin tanssin pariin helmi- maaliskuusa kun toivottavasti omiggroonit on sairastettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu