Ikaalisten "viruskylpylä"

Vastuutonta touhua "kiertää" Avin määräyksiä, vaikka moni muu kylpylä on sulkenut suositusten mukaisesti ovensa määräajaksi.
Ahneella on kakkainen loppu.

Hävytöntä!
754
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Voi olla monenkin kylpylän loppu nää loputtomat rajoitukset.

Äänestä
  • Turismiala ei ole herkkua. Saattaa olla, ettei ole enää koskaan samalla tavalla kuin aiemmin.

    Äänestä

Määräykset voisi olla selkeämmät että ei olisi tulkinnan varaa. Itse ihmettelen oman asuinkaupunkini koronarajoituksista kertovia tiedotteita kun on välillä sellaista sillisalaattia että ei ota selvää mitä saa tehdä ja mitä ei. Yhtenä päivänä mm sanottiin että aikuisten sisäliikuntapaikat , esim kaupungin omat kuntosalit menee kiinni, mutta sitten seuraavaksi onkin että pääsee koronapassilla.

Äänestä
  • Katsoin saman tien oman kunnan kuntosalin sivut. Ei ole ainakaan sivulla mitään mainintaa että menisi kiinni. Olin toissapäivänä ja meinaan käväistä pussukkani kanssa katsomassa pääseekö sinne huomenna vai ei. Toisaalta järjen käytöllä sulkeminen tuntuisi turhalta, siellä käy eläkeläisten vuorolla 1-3 isossa salissa. Siellä tuhrataan joka laitteessa käynnin jälkeen desinfioaineella ja paperilla. Jos sieltä tarttuu, ei tohtisi mennä minnekään. Eihän kirjastokaan sulkeudu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Katsoin saman tien oman kunnan kuntosalin sivut. Ei ole ainakaan sivulla mitään mainintaa että menisi kiinni. Olin toissapäivänä ja meinaan käväistä pussukkani kanssa katsomassa pääseekö sinne huomenna vai ei. Toisaalta järjen käytöllä sulkeminen tuntuisi turhalta, siellä käy eläkeläisten vuorolla 1-3 isossa salissa. Siellä tuhrataan joka laitteessa käynnin jälkeen desinfioaineella ja paperilla. Jos sieltä tarttuu, ei tohtisi mennä minnekään. Eihän kirjastokaan sulkeudu.

    Sama se on täälläkin, tunkua ei ole ja jokainen putsaa laitteen jälkeensä. No nyt sitten muuttui taas niin että sitä koronapassia ei tarviikaan ja salille pääsee

    Äänestä

Ei jonnekin ole pakko mennä vaikka paikka on auki. Ihmisillä on se omakin vastuu.

Äänestä
  • Ihan kaikenlaiset ihmismassat ovat potentiaalisia tartuntapesäkkeitä. Fiksut ymmärtävät pysyä poissa sieltä missä ihmisiä on vähänkään enemmän. Niille vähemmän fiksuille tarvitaan sitten kaikenlaisia ohjeistuksia, rajoituksia, sääntöjä ja lakeja jotta, viesti menisi perille. Joillekin ei siltikään menee perille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vastuutonta touhua "kiertää" Avin määräyksiä, vaikka moni muu kylpylä on sulkenut suositusten mukaisesti ovensa määräajaksi.
Ahneella on kakkainen loppu.

Hävytöntä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu