Millaisia sanktioita annetaan taloyhtiöissä, jos autoa säilytetään muualla kuin sille osoitetulla paikalla?
Naapurissa nyt useampi näitä "tapauksia". Valitettavasti kävi niin, että taloon jouduttiin soittamaan ambulanssi ja eikä hlökunta autoaankaan saanut parkkeerattua, saati tuomaan paareilla autoon. Auto seisoo edelleen samassa paikassa. 😔
Autot ovien edessä
16
885
Vastaukset
- Anonyymi
Mee kirjoittaan heippalappu ikkunaan, se varmaan auttaisi
- Anonyymi
Kannattaa vähentää alkoholinkäyttöä, näin ambulanssia ei tarvita paikalle.
- Anonyymi
"Kannattaa vähentää alkoholinkäyttöä, näin ambulanssia ei tarvita paikalle."
melkein jokainen suomen kansalainen saa jonkinlaisen sydän-/aivokohtauksen työikäisenä. Eli kyllä sillä ambulanssilla pitää olla kulku. - Anonyymi
Nuija kyllä niitä sairaskohtauksia,tulee ihmisille ilman alkoholiakin.Jos ei muuta sulla, niin lopeta tyhjänpäiväinen kirjoitus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nuija kyllä niitä sairaskohtauksia,tulee ihmisille ilman alkoholiakin.Jos ei muuta sulla, niin lopeta tyhjänpäiväinen kirjoitus.
Tosiaan, alkoholi aiheuttaa valtaosan sairauskohtauksista, ja sen seurauksena kotikäyntejä. Huolestuttavaa, kun hoitohenkilökunnalle tarvetta päihteettömienkin hoitamisessa.
- Anonyymi
Mikäli kyseessä on kunnan rivitalo, niin tämä on yleinen hyväksyttävä käytäntö, jolle suojatyöllistetty isännöitsijä ei tee yhtään mitään! Vaikka kyseessä on Pelastustie ja tämä on merkitty selvästi....
- Anonyymi
Anna kun arvaan, kyseessä on JVA:n rivitalo?
- Anonyymi
Mikäli kyseessä on hätätilanne niin soitto pelastuslaitokselle, sieltä tulee palomiehet jotka rikkovat auton ikkunat ja siirtävät sen romun helvettiin! Tämä siis luvan kanssa kun pysäköity väärin, erityisesti jos romu seisoo Pelastustiellä.
- Anonyymi
Valokuvat autoista, todistajat ja tekemään rikosilmoitus asiasta! Ei ne narsistiset apinat muuten opi!
- Anonyymi
Heippa lappuja voitta kirjoitellam ei paljon muuta. Pelastustie se on vasta lun se on liikennemerkeillä pelastustieksi osoitettu. Muutoin se on pihatie.
Viime vuonna muutetussa tieliikennelaissa on nyt määritelty, että pihapysäköintiä ei voi esim sakottaa. Pitäisi ensin saada kunnalta se merkittyä viralliseksi paikoitusalueeksi, siis liikennemerkein.
Jos se on piha-laue niin voihan taloyhtiö portittaa kaikki sinne johtavat tiet, sitten ei kukaan muukaan tarvitsija pääse parkkeeraamaan. Näin taas yksi aiheuttaa harmia kaikille.
Taloyhtiön toimenpiteet on hyvin sidotut. - Anonyymi
Onneksi tuo ei haittaa paloautojen tuloa. Tojota saa elämänsä kyydit kun 5 tonnin paloauto ajaa pelastustielle sinne pysäköidyistä autoista välittämättä.
Voi tarkistaa paikalliselta pelastuslaitokselta, näin tapahtuu jos on todella hätä.
Miten se surullisen kuuluisa yksityinen pysäköinninvalvonta mahtaisi toimia, jos taloyhtiössä sellainen on. - Anonyymi
Ota kaksi muuta autoa ja motita se pirulainen. Kun tulee vaatimaan autojen siiroja niin sano, että avaimet katos, katsotaan keväällä...
- Anonyymi
Sama ongelma täällä. Asun rivitalossa,joka on U kirjaimen muotoinen. Sisäänkäynnit om sisäpihalla. Aina ajetaan autot oven eteen. Kerran oli sisäpiha täynnä autoja. Ei palokunta ja ambulanssi olisi silloin päässyt oven eteen
- Anonyymi
Taloyhtiön saamatottomuutta. Ei tarvi kuin sopimus parkkipaten kanssa niin loppuu leväperäisyydet.
- Anonyymi
Mikä on tämän turhan aloituksen pointti ???
- Anonyymi
Se olisi jännä juttu saada selville.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi3062700Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä512565- 1211700
- 1181390
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461380Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://301245PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1441211- 691070
- 741069
- 701010