Onkohan edes oikea alue, mutta josko joku tietäis ja kertois, että miten wordiin saa sen ihme olion näkyviin (joka antaa vihjeitä jne..) kun jonnekkin se koneeltani kadonnut, ja mistään en ole löytänyt..
Microsoft Word
Jossu
6248
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kokeileppas klikata sieltä työkaluriviltä ylhäältä sitä kysymysmerkin kuvaketta.
Ja sitten kun saat sen hepun tai klemmarin tai mikä sulla sitten onkaan, esille, niin klikkaa sitä hiiren oikealla > Asetukset... siitä varmistat, että on ruksi ruudussa "Käytä Office avustajaa"
Ja kiitos kovasti, ei ollu näkösällä se kysymysmerkkikään, mutta sen sentäs löysin omin avuin =)
Onko se sitten normaalia, että tämän avustajan pitää joka kerta kun avaa wordin, uudestaan painaa kysymysmerkistä esille? Näin tämä kuiten nyt tekee, ja niin ei ennen ole tarvinnut tehdä..
Kun en tiedä, mikä versio sulla on Officesta/wordista, niin en tarkkaan osaa sanoa. Mut semmonen käsitys on, että heputtelija ainakin mulla ilmestyy automaattisesta ihan riesaksi asti.
Toistan vaan ton jutskan, tarkista:
klikkaa sitä hiiren oikealla > Asetukset... siitä varmistat, että on ruksi ruudussa "Käytä Office avustajaa"
Ja pistä rukseja harkintasi mukaan muihinkin ruutuihin, ellei niissä ole ja ka´tso, mitä tapahtuu. :-)
Toimii. Ruksi oli office-avustajan kohdalla, mutta auttoi vasta kun laitoin ruksin "näytä päivän vihje..."... No, eipä se nyt kova homma olis sitä kysymysmerkkiä aina painaa, kun olion esille haluaa, mutta parempi näin, kiitosta taas =)