Entisenä hyrynsalmelaisena tarkastelin netistä kunnan organisaatiota ja huomasin siellä, että kunnassa on kehityspäällikkö. On ollut kuulemani mukaan jo yli 20 vuotta. Mitähän se tai hän on puuhaillut. Onko sillä alaisia, kun on niin komea titteli kuin päällikkö. Mitä kunnassa on kehitetty. Päällisin puolin ei juuri mitään. Kertokaa jos satutte tietämään.
Kehittämättöyyspäällikkö
Anonyymi
7901
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hiljaista on ollu. Pojalle piti saaha virka kun äiti jäi kunnasta eläkkeelle. Paikka ei ollu edes yleisessä haussa . Niin että sillä lailla Hyryllä .
Hallittua rakennemuutosta on ollu. Hiljalleen ja hissuksiin loppuu kaikki toiminta. Onhan vielä teidenaurausta kumminkin.
Äläkäähä katteelliset mossottako.
Mitähän katehtimista tässäkin on. On taas viisauksia.
Ukkohalla on kehittynyt, liekö henkilöllä osuutta asiaan
Kyllä on osuutta. Asuntovaunualueet katosi. Ei ollut kykyä ratkaista ongelmaa. Käsittämätöntä touhua. Purettiin miljoonan arvoinen infra maan tasalle. Olisi kannattanut antaa vastaavan kokoinen maa-alue vaihdossa muualta metsineen. Sillä se ongelma olisi ratkennut. Kunnalla olisi ollut maata mistä vaihtaa.
Onhan se päällikkö ulkoiluttanut laukkuaan ahkerasti ja hurmannut puheillaan monet. Missä lienöö teot. Onhan sillä toinenkin homma , Ahmahakan päällikkö. Saaneeko kahta palkkaa.