Bento kronen vai Husse

Cockeri

Kumpi on parempaa Husse vai Bento krone. Perusteluja. Tykkääkö nirsot koirat?

7

1050

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bento kronenia, omat koirat ovat syöneet sitä nyt noin 3 vuotta ilman minkään laisia oireita ja toiselle koiralle tulee muista kaupan muonista ihottumaa. Ja kelpaa myös siskoni erittäin nirsolle koiralle, oikein kerjää niitä kylässä käydessään.

      • koirallinen

        Meillä ovat syöneet bentoa alusta asti ja hyvin kelpaa. Tosin toinen syö nykyisin tuota 1st choicea hiivan takia. Bentossa on hyvin erilaisia vaihtoehtoja, meillä on välillä vaihdettu laatua, on myös kokeiltu sitä Happy Life-sarjaa, joka on halvempi ja kaikki on maistunut.

        Yksi juttu vielä, miksi ainakin itse pidän bentosta on se, että siinähän käytetään ihmisravinnoksi kelpaavia aineita, ei siis inhota ihan niin paljoo, kun muksu tulee suu täynnä nappuloita koiran kipolta;)


      • mie

        mitä niistä bentokronen ruoista syötät? miulla on tosi nirso koira ja olen kokeillut melkein niitä kaikkia. Seuraavaksi kokeilen sitä lammasriisiä jos se maistuis, on kuulemma monille nirsoille koirille mennyt hyvin. onko sinulla kokemuksia?


      • koirallinen
        mie kirjoitti:

        mitä niistä bentokronen ruoista syötät? miulla on tosi nirso koira ja olen kokeillut melkein niitä kaikkia. Seuraavaksi kokeilen sitä lammasriisiä jos se maistuis, on kuulemma monille nirsoille koirille mennyt hyvin. onko sinulla kokemuksia?

        on syöty maxi growth:ia, maxi regularia, mega regularia, performia ja happy life sarjasta activea ja sporttia ja muuten nyt on neidillä menossa medium regular, kun siinä sai lapselle teltan kaupanpäällisiksi;) Kysy jälleenmyyjältäsi 1st choicen vaihtoehtoja koirallesi, meillä toinen syö nyt sitä merkkiä (just se nirsompi) ja hyvin tuntuu maistuvan.


    • Cockeri

      Saako sitä Bento kronea jostain Helsingistä?
      Terrieri.netistä en ala ostamaan,koska pitää maksaa postikulut.

      • koirallinen

        bentokronen.fi sivuilta, sieltä löytyy kaikki jälleenmyyjät! Helsingistä varmasti löytyy useita.


    • nasu

      Itse valitsin Bentokronen koska yksikään koira ei ole joutunut kärsimään kun sitä ruokaa on kehitelty ja testattu.Bentokronen on antanut eettisyystakuun ruuistaan.Produced without cruelty.Monet koiran ja kissan ruuat testataan eläinkokein jotka eivät todellakaan ole eettisiä.Sillä on väliä mitä me sille pikku-mussukallemme syötämme.Sekä mussukan hyvinvoinnin että koe-eläinten kannalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä on kaivattusi

      Nimen kolme ensimmäistä kirjainta Mar....
      Ikävä
      88
      1368
    2. Minkä ikäinen on kaivattusi

      ja sinä? Vai tiedätkö hänen ikää?
      Ikävä
      68
      1126
    3. Milloin olette

      Nähneet viimeksi kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      941
    4. Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?

      Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste
      Maailman menoa
      160
      832
    5. Välillä tulee haikeus

      Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.
      Ikävä
      66
      685
    6. Tunteilla leikkiminen

      Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?
      Ikävä
      102
      625
    7. Oothan sä erilainen mies

      Kaikintavoin. Ikävä kyllä en tunnistanut sitä seikkaa aikoja sitten, ja nyt olen armottoman rakastunut. Olen vaan ❤️
      Ikävä
      37
      606
    8. El Khamenein arkku K-Kaupan autossa?

      Kyllä kauppias hoitaa?
      Maailman menoa
      78
      585
    9. Mahdoton tilanne

      Täällä monella tuntuu olevan jumissa oleva tilanne. Joillakin kaipuu ja ikävä on kestänyt jo vuosia. Osapuoli/puolet ova
      Ikävä
      53
      563
    10. kaikkea sitä onkin tullut

      valehdeltua 🤣🤣🤣🤣🤣 ja nainen uskoo kaiken 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      77
      558
    Aihe