Apua äkkiä!!!

Anonyymi

Siis mulla on mun tokat menkat ikinä ekat kesti 5pv niin auttakaa mitä teen kun huomenna tulossa kaveri perhe kylään ja tarkoitus mennä suihkuun saunaan ja poreammeeseen niiden kanssa saisinko menkat loppumaan ennen huomista suurin osa kenen kanssa menen saunaan yms lapsia niin en haluaisi laittaa tamponia kun se naru siitä roikkuu ja näkyy kuukautiset alkoivat siis tiistai yönä

4

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suihkussa ja saunassa voi käydä ihan hyvin, vaikka onkin menkat.
      Poreamme kannattaa jättää väliin.

    • Anonyymi

      Vaikka sä menisit veteen niin ei ne kuukautiset lopu.Eli kun tuut suihkusta niin laitat kuukautissuojan jos et halua että veri valuu pitkin sisäreisiä.Suihkussa ja saunassa käyminen ei lopeta kuukautisvuotoa.

    • Anonyymi

      Niin kuin pari aiempaa jo sanoikin, suihkuun voi mennä, saunaan myös. Saunassa suosittelen istumaan erillisen pikkupyyhkeen päällä ellet halua että verta tulee laudeliinoille. Jos siis on runsas vuoto. Minulla ei esimerkiksi yleensä saunassa tule ollenkaan vaikka vähän runsaampi olisikin, mutta otan aina pienen pyyhkeen mukaaan jonka päällä istun. Kaiken varalta.
      Poreamme kannattaa jättää väliin tai laittaa se tampooni. En usko että ne lapset sitä narua edes huomaavat, lapsilla menee joskus sen verran lujaa ja hauskaa on että eivät ne huomioi. Jos siis pieniä lapsia ovat. Aikuiset eivät ainakaan huomauta, tietäväthän he mikä se on. Jos joku lapsi ottaa asian jotenkin puheeksi, voit vain sanoa että se on tampooni. Isommat lapset eivät varmaan sano mitään. Ei kai siinä muutakaan.

      Ei kannata koko hommaa jättää väliin kuukautisten takia. Ne ovat luonnollinen asia, ei tarvi hävetä edes toisen perheen seurassa :)

    • Anonyymi

      Sama juttu toveri V! Jätin sinut kaveruussuhteista jo vuosia sitten. Psykiatri osaisi suoralta kädeltä sanoo, mistä tuo miehellä johtuu että hekumoit naisten kuukautisilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      137
      7582
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      28
      2908
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      320
      1737
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      265
      1424
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      106
      1214
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1149
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1062
    8. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      936
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      19
      918
    10. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      911
    Aihe