Apua äkkiä!!!

Anonyymi

Siis mulla on mun tokat menkat ikinä ekat kesti 5pv niin auttakaa mitä teen kun huomenna tulossa kaveri perhe kylään ja tarkoitus mennä suihkuun saunaan ja poreammeeseen niiden kanssa saisinko menkat loppumaan ennen huomista suurin osa kenen kanssa menen saunaan yms lapsia niin en haluaisi laittaa tamponia kun se naru siitä roikkuu ja näkyy kuukautiset alkoivat siis tiistai yönä

4

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suihkussa ja saunassa voi käydä ihan hyvin, vaikka onkin menkat.
      Poreamme kannattaa jättää väliin.

    • Anonyymi

      Vaikka sä menisit veteen niin ei ne kuukautiset lopu.Eli kun tuut suihkusta niin laitat kuukautissuojan jos et halua että veri valuu pitkin sisäreisiä.Suihkussa ja saunassa käyminen ei lopeta kuukautisvuotoa.

    • Anonyymi

      Niin kuin pari aiempaa jo sanoikin, suihkuun voi mennä, saunaan myös. Saunassa suosittelen istumaan erillisen pikkupyyhkeen päällä ellet halua että verta tulee laudeliinoille. Jos siis on runsas vuoto. Minulla ei esimerkiksi yleensä saunassa tule ollenkaan vaikka vähän runsaampi olisikin, mutta otan aina pienen pyyhkeen mukaaan jonka päällä istun. Kaiken varalta.
      Poreamme kannattaa jättää väliin tai laittaa se tampooni. En usko että ne lapset sitä narua edes huomaavat, lapsilla menee joskus sen verran lujaa ja hauskaa on että eivät ne huomioi. Jos siis pieniä lapsia ovat. Aikuiset eivät ainakaan huomauta, tietäväthän he mikä se on. Jos joku lapsi ottaa asian jotenkin puheeksi, voit vain sanoa että se on tampooni. Isommat lapset eivät varmaan sano mitään. Ei kai siinä muutakaan.

      Ei kannata koko hommaa jättää väliin kuukautisten takia. Ne ovat luonnollinen asia, ei tarvi hävetä edes toisen perheen seurassa :)

    • Anonyymi

      Sama juttu toveri V! Jätin sinut kaveruussuhteista jo vuosia sitten. Psykiatri osaisi suoralta kädeltä sanoo, mistä tuo miehellä johtuu että hekumoit naisten kuukautisilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      90
      8746
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      48
      4771
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4451
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      47
      2659
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      100
      1526
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1316
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1266
    8. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1182
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      39
      1160
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      167
      1110
    Aihe