Naton uhka

Anonyymi

Mikä venäjän Pomoja vaivaa. Mistä lie tullut uhkakuva, että länsimaan hyökkäävät Venäjälle.
Ketä kiinnostaa, tuossa ei ole järjen häivääkään.
Näin länsimaalaisen ihmisen silmin katsottuna Venäjä on se, joka haastaa riitaa jatkuvasti
Suuri, rikas Venäjä uhoaa jostain, jota on vaikea ymmärtää.
Kehittäkää yhteiskuntaanne rauhanomaisin keinoin.
Edesmennyt neuvostoliito kuin myös natsisaksa ovat historiaa.
Ottakaa koppi siis uudesta tasa-arvoisesta yhteiskunnasta.

Naapurista tähyillyt.

1

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei venäjä mikään rikas ole. Ainoastaan Putlerin lähipiiriin kuuluvat ovat rikkaita, ovat väkivalloin ryöstäneet hyvin toimivat rikkaat yritykset jotka myyvät raaka ainetta länteen ja kiinaan. Tavallinen kansa ei tuosta ruplamäärästä saa juuri mitään.
      Tässä se venäjän ongelma onkin, Putlerin lähipiiri rikastuu ja ylijäävät rahat käytetään kansan vastustuksen nujertamiseen sekä sotimiseen sen sijaan että venäjää kehitettäisiin kohti hyvinvointivaltiota. Tämä venäjän maan johtajat ovat koko historian käyttäytyneet samalla tavalla. Jos venäjä nyt hyökkää Ukrainaan, tulee Putlerille tsaarin kohtalo.
      Putlerin johdolla on suuri hätä, kaikki on hajoamassa käsiin ja kun tyhjät puheet ei ole tehonnut, on otettu käyttöön Natsi Saksan keinot, kuin kopio Goebbelsin oppikirjasta. Vastustajat nujerretaan vankilaan, vapaa media tapettu kuten poliittiset vastustajat kalsarimyrkyin. Vielä kun öljyn sekä kaasun hinta romahtaa, venäjä on syöksykierteessä ja sekaisin, uudet johtajat syrjäyttävät nykyiset ja silloin vaihtuvat roolit ja vangit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2746
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1184
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      989
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      61
      967
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      78
      888
    7. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      102
      832
    8. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      815
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      718
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe