Yhden flunssaviruksen kanssa riehutaan kuin mitkäkin mielisairaat. Viruksia on aina ollut ja tulee aina olemaan. Lisäksi korona on lähes vaaraton kaikille paitsi ennestään monisairaille. Monisairaillehan kaikki on vaarallista. Vaikka kävely, jos sattuu päästä viiraamaan ja kaatuu pää edellä.
Koronaleikki on naurettavaa ja turhaa
Anonyymi
1252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Maskipelleily+sopii+hyvin+typeryksille.+Maski+ei+suojaa+viruksilta+ollenkaan,+koska+virukset+ovat+niin+pieniä.+Esimerkiksi+koronapandemian+aiheuttaneiden+SARS-CoV-2-virusten+läpimitta+vaihtelee+hieman,+mutta+keskimäärin+niiden+koko+on+noin+0,1+mikrometriä.
Maskien+suojaamiskyky+on+seuraava:
FFP1+(0,3+mikronia+80+%:n+suodatus),+FFP2+(0,3+mikrometriä+94+%:n+suodatus)+tai+FFP3+(0,3++mikrometriä+99+%:n+suodatus).+
Suodatinstandardit+N95+ja+KN95+vastaavat+standardia+FFP2,+joka+on+yleisin+standardi,+jota+myydään+kaupoissa.+FFP2+takaa+94+%:n+suodatuksen,+mutta+N95+takaa+95+%:n+suodatuksen+yli+0,3+mikrometrin+hiukkasille.
Edellä+mainituista+maskeista+mikään+ei+suodata+koronavirusta,+jonka+koko+on+noin+0,1+mikrometriä.
Rokottamattomien foliohattupersujen jutut on kuultu.
Miksi intätte ? Ei teitä kukaan usko.
Nuoria ja ihan terveitäkin on kuollut koronaan.
Suomessa ihmisellä on itsemääräämisoikeus.
Jos haluaa suojella itseään tartunnalta ei persu voi sitä estää
eikä persulla ole oikeutta sitä estää.
Aivan, ihan on harmiton flunssa, joka on kuitenkin tappanut virallisen tilaston mukaan noin Suomen väkilukua vastaavan sairastuneita, todellinne kuolleiden määrä on radikalisti korkeampi.
Kuolleiden joukossa on myös nuoria ja täysin teveitä, joista osa ammattiurheilijoitakin.
Eräältä nuorelta (muistaakseni 23v) täysterveeltä koripalloija-naiselta joudutiin amputoimaan covidin vuoksi toinen jalka polven paikkeilta.
Alla olevakin covidin kokonaan kieltänyt kaivoi haudan itse itselleen, uho ja negationismi evät auttaneet ja vastaavia eismerkkejä on vaikka kuinka paljon.
* ”Belgian vahvin mies” Frédéric Sinistra kuoli 40-vuotiaana – ei noudattanut lääkärien ohjeita
"Sinistra oli potkunyrkkeilyn raskaan sarjan moninkertainen MM- ja EM-kultamitalisti. Hänet tunnettiin lempinimellä ”The Undertaker” – vapaasti suomennettuna haudankaivaja."
- https://www.is.fi/urheilu/art-2000008501419.html
:/
Juu, viruksia on aina ollut ja tulee todennäköisesti aina olemaan. Isorokkoon arvioidaan kuolleen 300–500 miljoonaa, kun se pandemia riehui. Mitä pienistä viruksista, eikös vain?
Ihan totta. Parannuksenteot ovat kiistaton edellytys tulevaisuudeksi
Jeremia:29:11 ~~ Matteuksen evankeliumi: 6:33, 1.Timoteuksen kirje: 6
Joo, otan kaikki rokotteet ja yritän estää tartuntoja. En voi muuta tehdä. Muiden tekemisistä en niin piittaa.
Et siis tunne mitään muita keinoja ylläpitää immuniteettia kuin rokote? Kolme kertaa vuoden sisällä, kohta ehkä neljäs eikä kukaan tiedä, mikä niitten yhteisvaikutus on pitkällä matkalla. - Nm. Hulluuden huippu
Ja taas joku, joka ei ymmärrä flunssan ja influenssan eroa. Jos koronaa pitää johonkin verrata, niin influenssa on lähempänä, jotta käypä tutustumaan aiheisiin. - Nm. Kehity
Ymärtämättömien määrä tuntuu lisäksi kasvavan koko ajan.
Nooo, vähemmästäkin tietotulvasta, median toitotuksesta ja päättäjien sekavasta toiminnasta yksinkertainen, pieni ihminen sekoittuu. Varsinkin, jos perusasiat / perustukset ovat jääneet kunnolla laskematta / opettelematta. - Nm. Ymmärrettävää
Se on nimenomaan sitä mielisairaiden puuhastelua. Eisunkaa ne ole tervejärkisiäkään.
Ei ne tiedä mitä pitäisi tehdä, ensi pyrkivät ja sitten eivät tiedä mitä pitäisi tehdä. Jostakin iruksesta rähinöivät ja tappelevat ja rahoista.
Luulisi olevan parempaakin tekemistä, vaikkapa menisivät kapakoihin tappelemaan pakolaisten kanssa, pullo- ja nyrkkisotaa, sodat tuntuvat levan ajankohtaista.
Virus tappaa nyt meillä enemmän kuin koskaan.