Onko MP messut-22 peruttu

Anonyymi

Vähän semmoista huhua on liikkeellä että mp messut 22 tullaan myöskin perumaan. Avin rajoitukset Pääkaupunkiseudulla on voimassa ainakin 18 tammikuuta joten aika tiukalle menee. Viime vuonna messut peruttiin kun päiväkohtaisia tapauksia oli siinä 80-100 kappaletta. Nyt Husin alueella on n. 8000 tartuntaa päivässä ja en usko että sisätilatilaisuuksia missä on 20.000 ihmistä päivässä pystytään järjestämään 4 viikon päästä.

11

1120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eipä ole järkeä mennä edes moiseen yleisötilaisuuteen tämmösenä tautiaikana vaikka järjestettäisiinkin , mutta aika näyttää miten käy , eipä ole kumminkaan hääppöstä vastiketta riskeihin verrattuna , voi jopa säästyä koronalta ja rahanmenolta.

    • Anonyymi

      MP 2022 on siiretty pidettäväksi 25. - 27.3.

      • Anonyymi

        Rikolliset kokoontuu


    • Anonyymi

      Perutaan tapahtuma taudin vuoksi, johon toissa vuoden aikana kuoli noin neljäkymmentä alle 65 vuotiasta. Viime vuonna määrä tuskin merkittävästi isompi. Tilastokeskus.fi

      • Anonyymi

        No nyt menee 30 päivässä.


    • Anonyymi

      Tuo lukema siis Suomessa.

    • Anonyymi

      On peruttu vähäisen kiinnostuksen takia.

    • MP 2022 pidetään 25. - 27.3. koronatilanteen salliessa.

    • Anonyymi

      Messukeskus on varattu covid-19 potilaille, epidemian ajaksi?

    • Anonyymi

      MP-messut 2022 kokonaan peruttu. No, jos maahantuojia ja kauppiaita ei kiinnosta esitellä tuotteitaan, niin saahan noita varusteita ostettua nettikaupoista ulkomailta. Pitäkää tunkkinne.

    • Anonyymi

      MP 22 -messut siirtyy helmikuuhun 2023. Moottoripyörien suuri koeajokiertue 31.5. Jyväskylässä, 1.6. Tampereella, 2.6. Turussa ja 3.6. Helsingissä. MP 23 -messut järjestetään 3.–5.2.2023 Helsingin Messukeskuksessa.

      https://tapahtumat.messukeskus.com/mp-22-messut-siirtyy-helmikuuhun-2023-koeajopäivät-touko-kesäkuussa-1?ecid=ACsprvuuAxeADJWMl3TRmxj2BwLAUIkWHUGokcphvBv20r-oNRhcql8w38EDJ6TCMTeecB6AhK3I&utm_medium=email&_hsmi=202935192&_hsenc=p2ANqtz-8x1vwB5zm928-ZYauMYC8SnNjyA85N1-pCqPO2vejGueYWdke1cyW8fgjI2xsUJRSinQZnYIFsv87JFTuCWG2TseaYSg&utm_content=202935192&utm_source=hs_email

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      565
      2599
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      67
      1416
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1340
    4. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      98
      1317
    5. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      137
      1228
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      105
      1128
    7. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      134
      1004
    8. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      910
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      861
    10. 69
      845
    Aihe