Vappu

Tuli nyt vappuna mieleen, että olisiko se kiva tytön nimenä. Mitäs ootte mieltä? Mikä sopisi Vapun toiseksi nimeksi?
3397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mukava toinen nimi olisi Kukka!!! ;)

Äänestä

Tunnenkin yhden Vapun :)

Vappu Suvi-Tuuli
Vappu Suvi-Kukka
Vappu Sade-Pilvi
Vappu Lumi-Pilvi
Vappu Orvokki
Vappu Sini-Vuokko
Vappu Aina Ilona

Siinä joitakin, ehkä osa vähän humoristisiakin ja väliviivat voi toisista nimistä jättää pois ja kirjoittaa nimet yhteen tai erikseen.

Äänestä

oli työnimenä tyttärelle, jota ennen vappua syntyväksi odoteltiin. Vappuna syntyi (tänään 12-v!), mutta ei Vapuksi kastettu. Eikä Ilonaksi. ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä kirjoitti:

Tuli nyt vappuna mieleen, että olisiko se kiva tytön nimenä. Mitäs ootte mieltä? Mikä sopisi Vapun toiseksi nimeksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu