Varuste.net myy kuluttajille tuotteita varastosaldon yli, eli heillä ei ole tuotteita tarpeeksi edes itsellä hyllyissä. Toimitusajat lähentelee kuukautta. Tuotteita myydään alennuksessa vaikka niitä ei voida toimittaa ja missään kyseisen firman nettisivuilla ei asiaa ilmaista, että ovat ruuhkautuneet. Ja totuus on todennäköisesti se ,että varastot ovat täysin sekaisin muuton vuoksi ja varastosaldot eivät päivity reaaliajassa kun tuotteita ostetaan joten myyvät todella paljon "ei oota" tällä hetkellä. Sadat jopa tuhannet tilaajat odottavat jo maksettuja tilauksiaan. Asiakaspalvelusta ei vastata tiedusteluihin viivästyksistä, mutta silti on aikaa laittaa uutiskirjeitä ihmisten sähköposteihin alennuksessa olevista kalsareista.
Täysin ala-arvoista toimintaa nykyajan liiketoiminnassa ja erittäin huonoa yritysjohtamista kyseisen firman johtavilta elimiltä. Toimitusajaksi luvataan 1-3 arkipäivää, joka ei todellakaan toteudu. Ei kannata kyseisestä firmasta tilata mitään, ennekö saavat asiat kuntoon ,ellette halua mielipahaa pitkäksi aikaa. Eivät asiakkaistaan piittaa yhtään mitään. Yrittävät toki vastailla julkisesti vihaisten asiakkaiden palautteisiin, kun voisivat senkin ajan käyttää varaston selvittämiseen ja tuotteiden lähettämiseen maksaville asiakkaille. Ketään ei kiinnosta nämä pahoittelut vaan se, että saisivat maksetut tuotteet luvatussa ajassa itselleen.
Minulla itselläni ollut n.600€ euroa kiinni kyseisessä firmassa Joulukuun alusta lähtien. Eivät palauta rahoja koska "ruuhka" . Kuluttajasuoja asiamies ei tee mitään asian tiimoilta.. Kuluttajansuoja täysin olematon tälläisissä toimituksen viivästymis asioissa.
Nyt jos kyseisen firman joku edustajista näkee tämän, niin jos meinaatte pelastaa firmanne ja maineenne, niin ASAP palkkaatte vaikka 50 työntekijää selvittämään varastonne ja laitatte ihmisten maksetut tilaukset postiin!! Ja lopetatte ne alennusmyynnit ja turhien uutiskirjeiden tekemisen siksi aikaa, että saatte ruuhkan purettua. Ja kaikille joiden tilaus myöhästyy annatte hyvityksenä esimerkiksi tilauksen arvosta 20% vastaavan summan esimerkiksi lahjakorttina liikkeeseenne aiheutuneesta haitasta ja mielipahasta, siis jos asiakkaanne teille mitään merkitsee.
@varuste.net
#varuste.net #ala-arvoista
Kokemuksia lähiajoilta: https://fi.trustpilot.com/review/varuste.net
Varuste.net ajautunut kaaokseen!
7
11787
Vastaukset
- Anonyymi
On huomattu!! Tilattiin vaimokkeen kans samaan aikaa tavaraa 3 viikkoa sitten ja hänelle tavarat tuli 4 päivän päästä. Minun kamoja ei ole näkynyt vieläkään ja asiakaspalvelusta väitetään että minä olen tehnyt tilauksen myöhemmin.. ihan saat*nan naurettavaa tomintaa kyseiseltä firmalta. Lupasivat hyvityksesksi jotain alennuslappuja mutta niitäkään ei ole tullut! Viimeinen kerta kun tilaan tästä liikkeestä ikinä mitään.
- Anonyymi
Tilasin saappaat tuosta firmasta mutta asia eteni siihen että minulta rahat pois ja nettisivullle tuli ilmoitus että tuote on valmiina pakattavaksi. Kyselin sieltä että miksi kestää lähettäminen muutaman päivän päästä. Sanoivat että on ruuhka. Peruin tilauksen ja vaadin rahoja takaisin 14 vrk kuluessa ja jos ei rahat palaudu teen rikosilmoituksen.
- Anonyymi
En suosittele kyseistä yritystä. Toimitukset hitaita ja asiakaspalvelu surkeaa. Vastaisuudessa vältän tätä yritystä.
- Anonyymi
Tilasin täältä 2 laukkua parisen kuukautta sitten. Eivät ole vielä saapuneet. Ei tietoa saapumisesta. Yritän perua koko tilauksen.
- Anonyymi
Toimiiko yritys miten 2024? Tilaaminen luotettaaa? Entä palautukset tms.
- Anonyymi
Valitettavasti tämä on aivan totta ja viimeksi kun itse jouduin soitaan kyseiseen pelle firmaan tilauksesta jonka toimituksesta oli kulunu 3pv oli töykeä ala arvoinen vastaus tuli ja löy luurin kiinni. Otin tavaksi ilmoittaa kuluttajasuoja asiamiehellä joka kerta kun jotain jos on pakko tilata heiltä ei varuste.net yritykselle kiinosta virtuakaan asiakaspalvelu se on nykysin niin helppo valehdella että on niin paljon henkilöstöä sairaana :D
- Anonyymi00007
Joo rahastaavat etukäteen esim 500 euroa tavaran tulosta ja toimitus ajasta ei ole tietokaan. En suosittele.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2171582- 1861571
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441164Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad46858- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21720- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617