Niin: kursseja jäi vielä suorittamatta joitakin. Kuitenkin yo-tutkinto on mennyt läpi varmuudella. Näin voi käydä, kun muuttaa päivälukiosta iltalukioon. Onko muilla kokemusta? Nyt siis ollaan ilman lakkia melkein loppuvuoteen.
Kursseja jäi suorittamatta
Yo-tutkinto
51357
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
onhan sinulla vielä muutama päivä aikaa suorittaa puuttuvat kurssit :)
suoritettua, niin koulusi ilmoittaa sitten asian lautakuntaan ja ne toimittavat mahdollisimman pian sieltä se yo-todistuksen koululle, joka toimittaa sen sinulle.
Mutta tietysti, jos haluat osallistua lakkiaisiin, ne ne ilmeisesti ovat sinulla sitten vasta ensi joulun alla.
...jää suorittamatta siksi, että vaihtaa koulua. Syy on kyllä enemmänkin suorittajassa. Viimeinen takaraja on 10.5. Yo-kirjoitusten jälkeen kun olisit ryhtynyt heti toimeen, niin olisit hyvin ehtinyt, mikäli kyse on vain parista kolmesta kurssista.
Mulla oli kanssa lähellä että olis käyny samalla tavalla. Jätin viimeiseen vuoteen itsenäisiä suorituksia liikaa ja venytin niiden aloittamista... Viikon aikana suoritin sitten 3 kuvaamataidon kurssia ja yhden maantiedon... Nyt on kurssit kasassa... =) Onneksi. Itestä se on kiinni... Mä skarppasin tosi paljon ja nyt ilokseni sen lakin saan... Olen kyllä ihan tavallisessa lukiossa, mutta laiska opiskelija... Nyt varmaan harmittaa, mutta kyllä se taas iloksi muuttuu kun sen lakin sitten lopulta saat!
Tsemppiä!
Mun piti suorittaa viis kurssia itsenäisesti, onneks sain tehtyä =)