Etelä-Suomen AVI on määrännyt ettei enää kotimaan lennoilla voi tilata sitä konjakkinapsua klo 17 jälkeen kun onko päivän matkustanut ja on menossa viimeiselle etapille. Silloinko koronavirus herää, klo 17? Eihän tässä ole enää mitää järkeä koko touhussa!
Osaako muuten joku kertoa kuka on ylin pamppu Aveissa? Niinpa, kukaan ei tiedä. Tässä on kyllä kyse ihan muusta kuin terveydestä, tämä on silkkaa kiusantekoa. Samanlaista kuin ravintoloille ja pienyrittäjille.
Voidaan olla siis aika varmoja siitä, että vaikka rokotteet on otettu (koronapassi jo poistettiin), koronapassi tulee takaisin Italian malliin. No booster, no drink. Sen jälkeen 4. rokotetta odoteltaessa, no booster, no flight. Pitänee alkaa realisoimaan ulkomaan omistuksia. Jos homma menee Finskillä näin ja jatkuu, ei tarvitse miettiä enää millä yhtiöllä ei lennä.
Finnairilla ei "tarjoilla" klo 17 jälkeen enää
2
276
Vastaukset 2
- Anonyymi
Mikäs on pisin lentoreitti finskillä suomen sisällä... olisko max 1,5h. Oletamme, että lento lähtee klo 16:00... Nousun jälkeen alkaa mahdollinen tarjoilu. Kello olisim noin 16:30. Tilataanpa konkku ja kahvi. Konkku loppu, kello olisi noin 17:00. Alkoholi tarjoilu loppui. Alkaa jo valmistautuminen laskeutumiseen.
Puolentoista tunnin lennon aikana ei montaa alkoholi annosta mitenkään voi tilata.
On se kumma, jos matkustaja ei voi olla puolta tuntia ilman alkoholia tai maximissaan 1,5 tuntia jos kone lähtee klo 17:00 jälkeen.
Ymmärrän, että se on lappalaisille vaikeaa, sinnehän suuntaan tai sieltä pois nuo Finskin "pitkät" kotimaan lennot suuntautuvat - Anonyymi
Mistä sinä tuon keksit, että koronavirus aktivoituu klo 17 jälkeen.
Kyllä Finskin pitää noudattaa AVI:n päätöksiä samanlailla kuin maassa olevien anniskelupaikkojenkin. Nyt kun huhutaan, että baarit suljetaan jälleen kerran..
Mites luulet Finskin kotimaanlentojen käyvän... Loppuuko nekin :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062195- 103886
- 64801
- 46790
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21706Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha511699Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76630- 64595
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23570- 57551