Lindholm/sillat palaa selän takana

Remy alkoi vaatia sosialistimeediassa Daleenia takaisin.

Olikohan ihan järkevä ratkaisu ?

Tukeeko rantaruotsalaisseurat ratkaisua ?

Muistuu vaan mieleen edellinen huoltopäällikkö, joka on ilmeisesti myynyt maajoukkueen uusimman kaluston ja siirtyi ruotsiin pakoon. Sieltä tulossa kaupunginjohtajaksi, jollei joudu linnaan sitä ennen.
18279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Pasanen vaatii keskinäistä näyttöä, Lindholm / Vuorela.

Siitä vaan Hakunilaan näyttöjä antamaan.

Äänestä

Sloveniassa tartuntoja sama määrä kuin Suomessa, mutta väestöä 2,5 kertaa vähemmän. Vielä ne ehtii perua tuon osakilpailun.

Parempi asettaa mitoitushiihto Hååkkaninbööleen, Tallinmäessä saa hönkästä sen minkä keuhko sietää.

Menevät Planitsaan sitten ketkä pääsevät.

Äänestä

Taitaa Ritukin joutua nöyrtymään ja tulemaan hiihtämään somalikylään.

Vaan eipä ole, ainakaan vielä, alkanut Pasasta erottamaan. Toni hoitaa nuo hommat.

Äänestä

Lukiva raatiossa että jugoslaavian hiihot on peruttu, partisaani Јосип Броз Tito ei osaa hiihtää ennää. Mikähän siinäkin ?

Äänestä

Vantaan vitonen ratkaiskoon, Ropo vai Kähärrys, otetaan koneeseen !

Harmi, ettei ole enää normaalia 9 paikkaa.

Äänestä

Onko olympialaiset pilalla, jos ei Roposen hemaisevaa pyllyä näy ladulla?

Äänestä
  • Enpä ole Tonin takamusta, tuosta kantista, osannut katsoa. Oonko kaappihiihtäjä ?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Enpä ole Tonin takamusta, tuosta kantista, osannut katsoa. Oonko kaappihiihtäjä ?

    Jasmin Lylyperä olisi pitänyt valita heti, koska meriitit ovat perinteisen sprintistä.

    Katri Kährällä näytöt vapaan sprintistä, joten Pekingiin vaan.

    Ja Roposka ehdottomasti joukkueeseen 30 km vapaalle.

    Äänestä

Remy onkin uuden ajan kaukapartiokunnossa, sai poltettua sillat takanaan jo ennenkuin edes ehti silloille. Tuosta mallia muillekkin sisseille, sitkeille itkupilluille,

Äänestä
  • Tyypillinen hurripaska, on vailla niitä ohituskaistoja itselleen, vaikka reppana ei ole edes ollut 20 sakissa kisoissa.

    Äänestä

Jos viestin kolmososuutta mietitään, niin ainut suomalainen, joka voi ajaa etujoukon kiinni, on Kappa.

Kaisan Kauhea Kuokka saattaa jopa ratkaista Kiinan kovissa nousuissa Suomelle mitalin, jopa kirkkaimman.

Johanna, Kepa, Kappa, Krista, sillä kokoonpanolla on mitalisauma. Ei millään muulla.

Äänestä

Doping Harri ja doping Jari saivat tahtonsa läpi ja Ritua ei valittu toivottavasti suomi ei voita ainoatakaan mitalia missään lajissa.

Äänestä
  • Kirves eikä Imettä, kumpikaan, istu doopinliiton hjallituksessa. Petäjän aikaiset synnit ovat yhä paljastamatta. Vetikö turska niin pahasti nokkaan.

    Yhä edelleenkin, kaikkeen on avain, hän joka soitti Madventurelle ja varasti Kyrön Saabista laukun Tartossa.

    Äänestä

  • Aika rankkoja kommentteja, mutta Suomessa on sananvapaus. Pohjois Koreassa valtaapitäjien arvostelu johtaa elinkautiseen vankilatuomion.
    Riitta-Liisa Roponen vois jo siirtyä veteraanien mm hiihtoihin sarja N45, kultaa tulis....
    Antas jo tilaa nuoremmille....

    Äänestä

Kun valintakriteerit eivät täyty, valinnan tekee Olympiakomitea. Näin toimittiin nytkin, sääntöjen mukaisesti.

Onko sitä tutkittu, miksi eräs Olympiakomitean jäsen sai rahaa Norjasta vuonna 2000 ?

Meillä olisi vielä iso vyyhti selvitettävänä ja tuomiot maanpetturuudesta langetettavana.

Riku Rantalalle soiton tehnyt on yhä avainasemassa.

Äänestä

Ei tainnut Ritu edes haluta seitsemäntenä Pekingiin. Joutuu hiihtämään viestin kolmososuuden, jossa Ebba, Heidi , Rosie ja Tatjaana pudottavat muut.

Suomella ei ole ketään tuohon remmiin, ainut olisi ollut Mäkäräinen, joka olisi hyvänä päivänä niistänyt koko porukan.

Nyt joutuu Jasmi tai Jasmin kovaan kovaan paikkaan. Anne tuolta vastaavalta paikalta joskus taipui, hieman, suomalaiset kiittivät lähettelemällä kakkakirjeitä kotiosoitteeseen, jossa asuivat vain vanhemmat.

Äänestä
  • Kiinassa korona ratkaiseen mitskut, näin se vain menee. Jos juuhauki kusee taas positiivisen testituloksen, on kisat hieman rehellisemmät.

    Äänestä

Jaahas, nyt eivät uskalla tulla edes pääkaupunkiseudulle, kun pelkäävät horonan iskevän. Täällähän se onkin jo kaikissa, ennen niitä oli vain joillakin kaduilla Helsingissä ja pomiloivat maatuskankielellä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Remy alkoi vaatia sosialistimeediassa Daleenia takaisin.

Olikohan ihan järkevä ratkaisu ?

Tukeeko rantaruotsalaisseurat ratkaisua ?

Muistuu vaan mieleen edellinen huoltopäällikkö, joka on ilmeisesti myynyt maajoukkueen uusimman kaluston ja siirtyi ruotsiin pakoon. Sieltä tulossa kaupunginjohtajaksi, jollei joudu linnaan sitä ennen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu