haluaisitko ostaa korsetin mutta puoleen hintaan siitä mitä suomessa myydään samaa korsettia. Olen lähdössä jenkkeihin seuraavana viikonloppuna ja olen siellä 3 päivää ja tuon sieltä samalla itselleni ja muutamalle ystävälleni tämän korsetin. itselleni tuon valkoisen ja ystäväni halusivat: lilan, punaisen, vaaleanpunaisen.
Ajattelin että jos joku morsian saisi hyvänmielen kun säästää vähän rahaa tällaisessa asiassa. Tuo kun ei vie tilaa matkalaukussa paljon mitään.
laitahan sähköpostiosoitteesi tänne ja koko toivomus ja väritoivomus niin otan yhteyttä. Ja jenkeistä löytyy koot 32-52!
korsetti on tämä:
http://www.ladyshop.net/bimages/b9001.jpg
Ajattelin että jos joku morsian saisi hyvänmielen kun säästää vähän rahaa tällaisessa asiassa. Tuo kun ei vie tilaa matkalaukussa paljon mitään.
laitahan sähköpostiosoitteesi tänne ja koko toivomus ja väritoivomus niin otan yhteyttä. Ja jenkeistä löytyy koot 32-52!
korsetti on tämä:
http://www.ladyshop.net/bimages/b9001.jpg
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kiinnostais, mut koko mietityttää....
Millä sivulla näkyvät koot ja värivaihtoehdot?
Valitettavasti tuolla alusasu liikkeellä ei ole omaa kotisivua.
koot menee samalla lailla kuin esim. ladyshopissa tai frederikseillä. mutta jos koko epäilyttää niin voi antaa senttimitat vyötäröstä ja rinnanympäriltä.
värit, ai kamala kun nyt muistais kaikki...tummanpunainen, valkoinen, ivory, sininen, punamusta, sinimusta, vaaleanpunainen, vaaleanpunavalkoinen, tummanliila, ny pettää muisti...
Voisinko antaa mitat sulle meilissä tai soittaa. En viitsi mittojani näin yleisesti paljastaa. Paljon korsetin hinnaksi jää?
haatmielessä@yahoo.com
[email protected]
ei häätmielessä taikka haatmielessä....vähän meni väärin tuo eka osoite :)
MOi! Paljonko korsetille tulisi hintaa? Onko se alusasu vai voiko pitää esim. morsiuspuvun yläosana?
Olisin kiinnostunut!
Ota yhteyttä [email protected]
Minä en ainakaan ikimaailmassa pitäisi tuota pelkästään morsiuspuvun yläosana. Vaikka todella kaunis onkin niin tuntuu, että se olisi liian "härkiä"..
Ja sitten minulla tietenkin on tuollainen yläosa, kun täällä pääsen kehumaan etten ikinä koskaan..
Ma tassa olen keskustellut tatini kanssa miten haa etuliite nostaa kaikkia hintoja suomessa ja miten kaikki korsetit, kupilliset ja kupittomat ovat ihan torkean kalliita. ja pelkat olkaimettomat hienot rintaliivitkin ovat liiviliikkeessa kalliita.
Niin han nyt sit lupautui etta kun huomenna palaan Suomeen niin han voi jalkikateen lahettaa postissa naita korsetteja minulle.
Kunhan vain ilmoitan hanelle koon, varin ja minkamallisen korsetin kukakin haluaa ja laitan rahat hanelle, nain tulevat morsiammet saavat hyvanmielen tehdessaan tosi ison saaston ja me tadin kanssa teemme paivan hyvia tekoja.
ps. kannattaa katsoa elokuva Anna Hyvan kiertaa, niin ymmarratte mita tarkoitan. ma aloin tehda hyvia tekoja kun minua autettiin vuosi sitten todella isosti! olen ikuisesti kiitollinen auttajalleni.
Olen nähnyt tuon elokuvan ja sen idea on Hyvä!! Yritän soveltaa omassa elämässäni ja kauniina ajatuksena levitää ko.ideologiaa...
Sulla on hieno ote asian hyväksi.