Pitäsi vaihtaa uudet iskarit toyota carina e:hen..
kummat oilsi paremmat kaasu vai öljy iskarit?..
Ja mikä olisi hyvä iskari merkki..hyväksi todettu?..
Vai oisko hyvä laittaa toyotan alkuperaiset iskarit. toyota huollossa! kokemuksia..?
kummat oilsi paremmat kaasu vai öljy iskarit?..
Ja mikä olisi hyvä iskari merkki..hyväksi todettu?..
Vai oisko hyvä laittaa toyotan alkuperaiset iskarit. toyota huollossa! kokemuksia..?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tsekkaapa alkuperäiset ennen kuin teet kaupat tarvikeosista. Voit muuten yllättyä myönteisesti. Tarvikeiskareista saattaa esim. puuttua suojakumit, jotka joutuu silloin ostamaan eriseen ja hinta voi olla alkuperäisia kalliimpi. Äläkä luota näihin Monroen vastaavuustaulukoihin; iskari voi sopia, mutta ei kestä käyttöä, olisi pitänyt ottaa vahvempi ja kalliimpi tyyppi.
Monroen iskarit eivät sovi Carinaan. Mulla oli niitä kolmet. Kestivät ensimmäisiin pakkasiin saakka ja hajosivat. Tojon oma (KYBE) kestää melkein ikuisuuden.
sitäpä tässä on mietitty..., mutta enpä usko että alkuperäisiä laitan = tuntuu olevan heikot kestävyydeltään.
Niin se vähän riippuu... pitäisi samalla saada ryhdikkäämpi jäykempi etupää..ja alkuperäisillä se ei onnistu.! ja kestävyydestä.. vaikee sanoo, ainahan niitä maanantai versoita löytyy joka merkistä!.. Itsellä taka iskareina monroe refleksit..ja hyvin on toiminu ja peräpää on jämäkämpi.!. varmaan eteen samanlaiset!
toisinpäin,takaa löysä, edestä suht jämäkkä, ajattelin vaihtaa taakse uudet vakiojouset kaasuiskarit ymp, merkki vielä hakusessa, vaihda eteen myös jouset, eiköhän tule hyvä.
Heip
Ite ostin alkuperäset (KYB)iskarit
eteen vakiot taakse vahvistetut
"kuulemma" ovat nyt hyviä kestämään
itsellä 55tkm takana hyvin toimii
yllätyn hinnassa positiivisesti!!