Mikä

ihme nykyajan äityleitä ja isi-örvelöitä vaivaa, kun ei kakaroille opeteta edes alkeellisimpia käytöstapoja? Nyt kun ilmat ovat hiukan lämmenneet, teljetään rappukäytävän ulko-ovi sepposen selälleen, ja pennut saavat juosta kiljuen ja mekastaen ulos ja sisään 50 kertaa tunnissa kuin norsulauma.
Ei rappukäytävä kaikuvine seinineen ole sellainen yleinen ilottelupaikka, jossa saa metelillään herättää vaikka kuolleet unestaan.
Opettakaa jälkikasvullenne edes rippunen käytöstapoja.
71562
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

katos jollei ne tollasta osaa muutenkaan tehdä, tuskinpa niillä nettiä on mistä moisen neuvon osaisivat lukaista. Kuten monia muitakin neuvoisin, että jos on ihan ääliöitä naapurina ja ne touhuaa vaikka mitä järjetöntä. Ei niillä todellakaan voi silloin tietokonetta olla josta ne jotain keskustelupalstoja lukisi. Ei niitä kiinnosta mikään muu kuin tupakin poltto ja viinan juonti ja samaa ne opettaa kakaroilleen sen metelin kera.

Jotenkin vain tuntuu että ne joilla nettiyhteys on, että ne ovat niitä fiksumpia eläjiä jotka tietävät edes pikkasen miten kuuluu elää ja olla.

Äänestä
  • Kiitos kiitos, minulla on nettiyhteys, jota käytän silloin kun tupakoin ja juopottelen !

    Äänestä

  • Tupakkimies kirjoitti:

    Kiitos kiitos, minulla on nettiyhteys, jota käytän silloin kun tupakoin ja juopottelen !

    et tupakoi tai juo netissä ollessasi, vaan tupakoit partsilla tai ulkona ja juot vain seurassa ja silloinkin tosi vähän että tolkku säilyy ;)

    Äänestä

  • Tupakkimies kirjoitti:

    Kiitos kiitos, minulla on nettiyhteys, jota käytän silloin kun tupakoin ja juopottelen !

    löytyy hyvin netistä, jo 2 v tupakointia riittää, annoin linkin naapurille joka polttaa 2 askia päivässä jotain sinistä. oli vähän kumman näköinen seuraavana päivänä.

    Äänestä

  • Yritettiin sanoa taloyhtiön häirikkölasten vanhemmille asiasta, mutta perheen isä vastasi, että tahdotko päästä hengestäsi. Uhkasi tappaa myös asukastoimikunnan puheenjohtajan ja pari muuta asiasta huomauttanutta. Perhe on kotoisin eräästä Lähi-idän maasta, mikä on kuuluisa terroristeistaan.

    Äänestä

Milläs opetat lapsia tavoille, jos itse heti kun ilmat lämpenee, siirryt emäntäsi kanssa parvekkeelle "hauskan pitoon" ja kutsut vielä joukon kavereitasi mukaan melskaamaan yömyöhään. Kakarat sitten saa juosta milloin missäkin. Näin ainakin meidän taloyhtiössä. Isäntä ajaa autolla suoraan ulko-oven eteen iltaisin ja kaverit kuskaa milloin mitäkin tavaraa, sitten huudellaan parvekkeen alla että tulkaa avaamaan ovi. Perhe- ja liikeasioita selvitään kovaan ääneen rappukäytävässä ja juostaan edestakaisin. Kyllähän jälkikasvu oppii, eivät lapset tyhmiä ole.

Äänestä
  • toimintaa jokapuolella. Tämän päivän lieveilmiö jotten sanoisi.
    Tuskallista katsella vierestä kun ei mahda asioille mitään, vaikka kuinka haluaisi. Kyll´ kärssii saa!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tiltu kirjoitti:

ihme nykyajan äityleitä ja isi-örvelöitä vaivaa, kun ei kakaroille opeteta edes alkeellisimpia käytöstapoja? Nyt kun ilmat ovat hiukan lämmenneet, teljetään rappukäytävän ulko-ovi sepposen selälleen, ja pennut saavat juosta kiljuen ja mekastaen ulos ja sisään 50 kertaa tunnissa kuin norsulauma.
Ei rappukäytävä kaikuvine seinineen ole sellainen yleinen ilottelupaikka, jossa saa metelillään herättää vaikka kuolleet unestaan.
Opettakaa jälkikasvullenne edes rippunen käytöstapoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu