On se kumma kun yläpuolen asunnossa ihmiset saavat kanta-astua, tömistää, kolista, raahata huonekaluja koko ajan ja juosta. Edellä mainittu on automaattisesti muka "Normaalien asumisen ääniä" ja tämä pitäisi hyväksyä mukisematta.
Alapuolella asuvan pitäisi hyväksyä tämä mukisematta, kun tätä ryskäämistä on kuunnellut tarpeeksi kauan, pinna palaa ja antaa samalla mitalla takaisin niin syyllistyy mukamas automaattisesti häiriköksi.
Minkä helvetin takia nämä yläåpuolella asuvat on nostettu jumalan asemaan?
Voiko konkreettisesti tehdä näille kusipäille yhtään mitään?
Taloyhtiön säännöt eivät kosketa ikinä yläpuolella asuvia ihmisiä kerrostalossa
6
291
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä se on alapuolen ihmiset, kun on niitä hirveimpiä. Savut ja melut tulee ylöspäin. Ikinä ei onnistu yläpuolen ihminen mekkaloimaan niinkuin alapuoli.
- Anonyymi
Alakerran asunnosta ei voi kuulua jumalatonta töminää, kolinaa, pauketta toisin kuin yläkeran norsu kanta-astuu ja ottaa spurttia asunnossaan!!!!
- Anonyymi
Meidän taloyhtiössä oli nimenomaan alakerran asukas sellainen sotanorsu että töminä ja jytinä kuului yläpuolen asuntoon koko ajan. Norsuilun lisäksi puhelimessa puhuessaan huusi täysiä niin että hänen osuus puhelinkeskustelusta kävi kyllä muille asukkaille selväksi.
- Anonyymi
Kyllä voi. Et uskos, jos kuulisit. En voi mennä yksityiskohtiin, koska voivat tunnistaa.
- Anonyymi
Voin samaistua tunteeseen. Onneksi yläpuolellani asuva lehmä on niin plösö ettei jaksa sentään juosta asunnossa 😂 kunto ei riitä kun hitaaseen löntystelyyn.
- Anonyymi
Ei hitto, jollain on ihan samanlainen sotanorsu yläkerrassa kun minulla! Juuri noin itsekin voisin sitä kuvailla, losoperse hakkaa lattiaa mutta tahti on erittäin hidas, tod näk elopainosta johtuen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224266Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692745Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932421- 472353
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421629Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5451377- 571330
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961324- 761311
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196