Pidetään kansa pimennossa...

Anonyymi

..... Tähänkö on tosiaan menty ettei Kainuun mediat kirjoita muuttotappiokuntien negatiivisista asioista, mitkä voisi vaikuttaa asumispaikkakunnan valintapäätökseen?

Vaalimainoksia on revitty alas muuttotappio kunnassa HYRYNSALMI MYÖS! Vieläkin niin ettei tauluihin jätetty kun 1 puolueen mainos.
Muutenkin Hyrynsalmella on rauhatonta, talviviikonloppu öisin.,kesät onkin ympärivuorokautista mesoamista.Hyrynsalmen keskustassa pahin, siitä levittyy noin 1,5km suuntaansa. Elikä tämä niille jotka suunnittelee muuttoa rauhaisaksi kehuttuun Hyrynsalmeen ettei tee elämänsä mokaa ja osta taloa tai vuokraa asuntoa näillä alueilla jos rauhaa rakastaa.

1

962

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyrynsalmea hallinoi Keskustalaiset. Keskutalaisten jälkeläiset suurin osa jotka mesoaa kunnassa. Hyssytystä saa heti osakseen kun menee kertoo totuuksia muuttotappiokunnasta..... Arvaatte vaan kun omalla naamalla sen teet.
      Toisin sanoin en tykkää että huiputetaan muualla asuvia, rauhaa rakastavia muuttaan kuntaan vain siksi että väkiluku kasvaa ja mielellään verotulotkin...
      Kyllä nämä mainostamiset pitäisi olla totuudenmukaisia eikä myöskään pimittää negatiivisia asioita.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      215
      2846
    2. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      127
      2736
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      78
      1783
    4. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      237
      1342
    5. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      64
      1324
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      47
      1108
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1011
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      866
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      46
      833
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      6
      833
    Aihe