Millain tuo perimisoikeus menee testamentatun omaisuuden suhteen, jos perinnön saa joku suvun ulkopuolinen, mutta joka onkin todisteellisesi (dna) kuolleen siittämä lapsi ja hänelle on testamentattu ja hänellä on vain sedän lapsia elossa, niin siirtyykö testamentattu omaisuus takaisisin?
On ajankohtainen asia, joten pyydän paikkansapitäviä vastauksia.
Perimisoikeus.
6
92
Vastaukset
- Anonyymi
muotoile uudestaan kysymys,tälläkertaa mainitse että kuka on perinnönjättäjä ja kuka/ketkä ovat testamentinsaajia.mainitse myös saajien suhde testamentintekijään.
Sun kysymys ei oikein aukene noilla tiedoilla.- Anonyymi
Käsittääkseni siinä on kaikki, siitetty lapsi, testamentattu omaisuus, siittääjä kuollut, eli on ns. lehtolapsi jolle testamentattu.
Onhan aloituksessani jo nuo kaikki, mitä puuttuu? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Käsittääkseni siinä on kaikki, siitetty lapsi, testamentattu omaisuus, siittääjä kuollut, eli on ns. lehtolapsi jolle testamentattu.
Onhan aloituksessani jo nuo kaikki, mitä puuttuu?Todella selkeää Lawetilta. Mennään sinne serkkulinjalle.
- Anonyymi
Omituiseen kysymykseen oikea ja paikkansa pitävä vastaus on: vainaja ei saa omaisuuttaan takaisin koskaan. Kuollut eri voi periä mitään.
- Anonyymi
Eri, olikos tuolla nimiäkin, että kuka on kuollut eri?
Tästäkin huomaa idioottien tietotaitotason.
T. "Ainoa ja oikea Lawetorder
- Anonyymi
Tämä kysymys siis on Lawetin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olit niin lähellä
Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa1185111Kun me näemme taas
Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen332792- 342609
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺302408- 1181637
Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭211620En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä101530Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle231284- 941158
Tänään oli
Noiiiiin 🤏 vähällä ettei tapahtunut jotain mieletöntä. Valitettavasti olosuhteet esti. Odota hetki vielä 😘351143