Onko hakijoita? Kokemuksia opinnoista?
Erilliset erityisopettajan opinnot Jy 2022
11
2924
Vastaukset
- Anonyymi
Olen menossa tiistaina Helsinkiin erill erityisope valintakokeeseen ,
- Anonyymi
Koe oli tosi vaikea. 60 kysymystä, monivalintoja. Piti osata myös artikkeleihin viitattujen tutkimusten tietoja tarkkaan. Paljon kompakysymyksiä.
- Anonyymi
Missä koe pidettiin?
- Anonyymi
Pitikö siis kaivaa viitatut tutkimukset vielä erikseen muista lähteistä? Niitä on paljon. Vai riittikö se tieto mitä löytyi kyseisistä artikkeleista?
- Anonyymi
Onko kellään kokemusta aiemmin Jyväskylän kokeesta? Toisin kuin Hkissa vissiin essee? Onko ihan mahdoton savotta työssäkäyvältä vai pitäisikö olla vapaata perheestä ja töistä lukeakseen 🙄
- Anonyymi
Normaalijärkiseltä onnistuu työstä ja perheestä huolimatta. Jos ei, voisi opiskelukin olla liian vaikeaa, tai oikeastaan opiskelutahti on sen verran kova, ettei kokopäivätyön rinnalla oikein onnistu. Mutta pääsykoelukeminen on pikku juttu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Normaalijärkiseltä onnistuu työstä ja perheestä huolimatta. Jos ei, voisi opiskelukin olla liian vaikeaa, tai oikeastaan opiskelutahti on sen verran kova, ettei kokopäivätyön rinnalla oikein onnistu. Mutta pääsykoelukeminen on pikku juttu.
Kiitos! Opintoihin on kotona sovittu systeemi, kuten virkavapaa, mutta koko kevään hukkaan heittäminen töiden osalta on ikävää, varsinkin kun ei tiedä edes pääseekö pääsykoevaiheeseen ja mulle ehkä sopis 60 kohdan koe paremmin kuin huhuna kuultu yksi essee kirjasta, jostain tietystä kohdasta. Mulla vaan ei ole ”tietoa” millainen koe edes on. Ja kuinka ulkoa se pitää osata. Opiskelut ovat sujuneet aiemmin hyvällä menestyksellä, mut nyt on jo vaakakupissa muutakin kuin omat intrsessit🙃 Kiitos kun jaksoit kommentoida!
- Anonyymi
Sain kutsun pääsykokeeseen. Nyt sitten kirjan kimppuun...
- Anonyymi
Oliko sinulla erkan appron lisäksi kuinka monta sivuainetta?
- Anonyymi
Mulle tuli myös kutsu Jyväskylän pääsykokeisiin. Kiva olisi kuulla kokemuksia, jos joku jo aiemmin osallistunut? Millainen haastattelu.
Aikooko kukaan muu kulkea muualta opiskelemaan? . Miten olette majoittuneet lähipäivät?- Anonyymi
Sama kiinnostaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15311031
- 535269
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452483- 312169
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131731Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421594Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311280Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351206Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s6956Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo98952