Menkat koulussa

Anonyymi

Eli mulla on ollut menkat nyt 2v (oon 7 luokal) ja mua ahdistaa ne todella paljon. Mä käytän yleensä siteitä, mutta välillä tamppoonia, koska se on helpompi vaihtoehto (ainakin mulle). Niin mulla on tullut melkein aina läpi siteestä (sillee et ei oo tullu mitään viel housuihin) vaikka kuinka paksu side olisi. Ja mä en halua käyttää mitään super super yö vaippoja, koska ne näkyis hosuista läpi ja en halua käytää vielä normaalia isompaa tamppoonia. Vuotoni on ollut aina aika runsas, vaikka minulla on pillerit käytössä sitä varten. Olen myös käynyt Gynellä ja lääkärissä ja ne vaan on sanonut että sulla on runsaat geenien takia (tai jotain). Ja en halua kokeilla koulussa sitä side taktiikkaa että on monta sidettä päällekkäin, koska se näkyisi myös paksuista housuista läpi. Joten mitä teen?? Minun koulussani on myös vaan kaksi tyttöjen vessaa ja ne on aina varattuja ja välkät on joka tunnin välissä mutta kestää vain 10-15 min. Koulussani on myös 4 kerrosta niin jos käyn vaihtamassa siteen/tamppoonit niin en ehdi välttämäträ tunnille, kun vessaan pitää jonottaa niin kauan. Ja jos olen koko päivän samalla yö siteellä se on aina päivän lopuksi ihan täynnö ja joskus verta in mennyt läpi hieman. Niin auttakaa nopeasti, koska menkkani alkaa taas noin viikon päästä!!

5

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siis sulta tulee vuoto läpi vaikka pitäsisit tampoonia ja sidettä samaa aikaan?

      • Anonyymi

        Joo! Tiedän, että kuulostaa oudolta mutta kun käytän mini tamppooneja tai normeja nii tulee läpi ja jos on side nii siitäkin tulee läpi. Ja mä en haluaisi käyttää paksumpia tamppooneja


    • Anonyymi

      Auttakaa joku pls menkat pitäisi pian alkaa ja tarvitsen apua!

      • Anonyymi

        Millasta apua haluut kun sä jo pidät tamponia ja sidettä samaamn aikaan.Voithan sä hankki e-pillerit jos haluat.Mutta sun pitää sanoa tästä äidillesi koska ne tarttee reseptin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Millasta apua haluut kun sä jo pidät tamponia ja sidettä samaamn aikaan.Voithan sä hankki e-pillerit jos haluat.Mutta sun pitää sanoa tästä äidillesi koska ne tarttee reseptin.

        Kirjoitin jo tekstiin että olen käynyt lääkärissä Ja olen kokeillut pillereitä! Onko teillä jotain hyviä side suosituksia runsaalle vuosille se ainakin auttaisi!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      93
      4099
    2. 61
      3359
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      164
      3063
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3024
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2509
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2326
    7. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      187
      2038
    8. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      28
      2024
    9. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      65
      1982
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      95
      1403
    Aihe