Menkat koulussa

Anonyymi

Eli mulla on ollut menkat nyt 2v (oon 7 luokal) ja mua ahdistaa ne todella paljon. Mä käytän yleensä siteitä, mutta välillä tamppoonia, koska se on helpompi vaihtoehto (ainakin mulle). Niin mulla on tullut melkein aina läpi siteestä (sillee et ei oo tullu mitään viel housuihin) vaikka kuinka paksu side olisi. Ja mä en halua käyttää mitään super super yö vaippoja, koska ne näkyis hosuista läpi ja en halua käytää vielä normaalia isompaa tamppoonia. Vuotoni on ollut aina aika runsas, vaikka minulla on pillerit käytössä sitä varten. Olen myös käynyt Gynellä ja lääkärissä ja ne vaan on sanonut että sulla on runsaat geenien takia (tai jotain). Ja en halua kokeilla koulussa sitä side taktiikkaa että on monta sidettä päällekkäin, koska se näkyisi myös paksuista housuista läpi. Joten mitä teen?? Minun koulussani on myös vaan kaksi tyttöjen vessaa ja ne on aina varattuja ja välkät on joka tunnin välissä mutta kestää vain 10-15 min. Koulussani on myös 4 kerrosta niin jos käyn vaihtamassa siteen/tamppoonit niin en ehdi välttämäträ tunnille, kun vessaan pitää jonottaa niin kauan. Ja jos olen koko päivän samalla yö siteellä se on aina päivän lopuksi ihan täynnö ja joskus verta in mennyt läpi hieman. Niin auttakaa nopeasti, koska menkkani alkaa taas noin viikon päästä!!

5

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siis sulta tulee vuoto läpi vaikka pitäsisit tampoonia ja sidettä samaa aikaan?

      • Anonyymi

        Joo! Tiedän, että kuulostaa oudolta mutta kun käytän mini tamppooneja tai normeja nii tulee läpi ja jos on side nii siitäkin tulee läpi. Ja mä en haluaisi käyttää paksumpia tamppooneja


    • Anonyymi

      Auttakaa joku pls menkat pitäisi pian alkaa ja tarvitsen apua!

      • Anonyymi

        Millasta apua haluut kun sä jo pidät tamponia ja sidettä samaamn aikaan.Voithan sä hankki e-pillerit jos haluat.Mutta sun pitää sanoa tästä äidillesi koska ne tarttee reseptin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Millasta apua haluut kun sä jo pidät tamponia ja sidettä samaamn aikaan.Voithan sä hankki e-pillerit jos haluat.Mutta sun pitää sanoa tästä äidillesi koska ne tarttee reseptin.

        Kirjoitin jo tekstiin että olen käynyt lääkärissä Ja olen kokeillut pillereitä! Onko teillä jotain hyviä side suosituksia runsaalle vuosille se ainakin auttaisi!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h

      Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va
      Maailman menoa
      14
      5918
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      164
      5683
    3. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      65
      5103
    4. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      90
      4686
    5. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      226
      4647
    6. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      183
      4557
    7. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      6
      4529
    8. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      65
      4402
    9. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      15
      3989
    10. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      42
      3915
    Aihe