Tietokoneen käynnistys

järjestelmä käynnistetään vaikka koneella on vain yksi (XP)
Kuulemma joskus ollut toisella osiolla.
Tätä se ilmeisesti kysyy.
Miten tollasen kysymyksen saa pois, kun siellä ei edes ole mitä käynnistäis
3440
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sieltä järjestelmän ominaisuuksien lisäasetuksista, käynnistyksen ja palautumisen asetuksista muokkaat boot.ini:ä.

Kuulostaa helpolta, ja sitä se myös on.

Äänestä
  • järjestelmä,lisäasetukset,käynnistys ja palautuminen"asetukset".Ruksi pois ruudusta"näytä käyttöjärjestelmien luettelo,ok.

    Äänestä

  • ohjauspaneeli kirjoitti:

    järjestelmä,lisäasetukset,käynnistys ja palautuminen"asetukset".Ruksi pois ruudusta"näytä käyttöjärjestelmien luettelo,ok.

    Hyvät neuvot ja nopeasti =)
    Kiitoksia!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyy mikä kirjoitti:

järjestelmä käynnistetään vaikka koneella on vain yksi (XP)
Kuulemma joskus ollut toisella osiolla.
Tätä se ilmeisesti kysyy.
Miten tollasen kysymyksen saa pois, kun siellä ei edes ole mitä käynnistäis

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu