Kyllä autot voivat näköjään taantuakkin.
Nyt pitää paikkaansa se kysymys että miksi fordeja tehdään?
Jotta lada ei olisi huonoin auto.
Uusi ford fokus ajettu alle 20000km ja kokoajan pajalla. Milloin ilmastointi leviää, milloin sulakerasiat sulaa ja palaa. Nyt jätti tielle kun akku tyhjeni. Ei kuulemma lataa kovassa vauhdissa ilmoitettiin huollosta. Siis jos lähdet moottoritielle ja ajat pitkään niin auto ei lataa akkua. Näin sanotaan myös huoltokirjassa. Nyt on sitten viimeinen ford jonka ostin. Olen omistanut toistakymmentä fordia ja ollut tyytyväinen kunnes tämä paska tuli eteen.
Ajan tämän mereen ahvenille kututuroksi.
Kyllä on ford vajonnut pohjamutiin autoinensa.
Ford focus
11
180
Vastaukset 11
- Anonyymi
Nythän palvelu jo paranee. Joillakin liikenneasemilla alkaa olemaan tarjouksessa kun tankkaat FORD FOCUS ECOBOOST 1L auton saat moottorin kaupantekijäisenä. Näppärää. Eihän tuo moottori paljoa pidemmälle kestäisikään kuin tankilleisen verran.
- Anonyymi
Nyt se paska jätti taas tienpäälle. Nyt lähtee vahinko kiertämään. Olisi pitänyt uskoa että piika ei ole ihminen ja FORD ei ole auto.
- Anonyymi
Kumi puhkesi, kun alatukivarret pettivät rajussa rällyssä!!🎌🎌🎌
- Anonyymi
Jätin sen foortin sinne Vihdintien varteen ovet auki. Hakekaa pois jos tarvetta romulle.
- Anonyymi
Kyllä on taas täyttä sontaa. Onko taas huonoitsetuntoiset Toyota ukot asialla.
Mulla ollu 2011 ja 2017 fokukset ja molemmat pelasivat tosi hyvin. Ei tarvinnu korjailla ja kilsojakin niihin kertyi ihan riittävästi. Hyviä ajaa ja lämpimiä. Tosin tuoreemman kolme pyttynen alle litranen kone ja automaattiloota eivät sopineet kunnolla yhteen pienillä nopeuksilla. Kone jyrisi helposti.- Anonyymi
Pakko ei ole uskoa mutta alle 20000 km ajettu focus ja täysi paska. Korjaamolle menossa taas.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pakko ei ole uskoa mutta alle 20000 km ajettu focus ja täysi paska. Korjaamolle menossa taas.
Hommaa ajokortti ensiksi eikö niin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hommaa ajokortti ensiksi eikö niin
Minulla on ollut noin 15 fordia joten tiedän mistä puhun. Ajokortti minulla on ollut jo ennenkuin olet syntynytkään. Ajokokemusta minulla on 46 vuotta. Yli 2 miljoonaa kilometriä. Viimeisin fordi vaan nyt sattuu olemaan tällainen maanantaiversio. Muut fordit ovat olleet hyviä tai kohtuuhyviä mutta viimeisin on suunnaton pettymys. Auto on tasan niin huono kun viimeinen malli siitä.
fordia ei tule enää minulle. Vaimo on ajellut volvo V70 AWD :llä ja ei koskaan mitään ongelmaa. 4 volvo menossa. Volvon hankintaan dieselinä tottakai. - Anonyymi
Ei toyotaukkojen tartte kirjoitella tänne. Mutta on hauskaa lukea kun fordistit väittää paskaa autoaan viattomaksi.
Jos 3 vuotta vanhoja focuksia myydään kymppitonnilla, kertoo se jo että laatu on täyttä kuraa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei toyotaukkojen tartte kirjoitella tänne. Mutta on hauskaa lukea kun fordistit väittää paskaa autoaan viattomaksi.
Jos 3 vuotta vanhoja focuksia myydään kymppitonnilla, kertoo se jo että laatu on täyttä kuraa.Kuten kirjoitin, viimeisin fordini on täysi susi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuten kirjoitin, viimeisin fordini on täysi susi.
Vielä 70-80 luvulla ford oli arvostettu auto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121417
- 46935
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r145730- 70676
- 67626
- 53607
- 59586
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.118530Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e107503Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500- 55478
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32478- 5478
- 34477
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 52413
- 42410