Menkka ongelmat

Anonyymi

Eli siis ite käytän siteitä ja mulla on yleensä aika normaali/hieman runsas vuoto. Ja mä käytän sellaisia always ultra protaction siteitä mitkä on päivää varten ja normaalille vuodolle. Mutta joskus vuotoni on runsas ja silloin minä käytän paksumpia siteitä. Mutta koulussani on vähän vessoja ja minä en ehdi vaihtaa sidettä kovin usein. Joskus koulu päivät alkavat 8 ja loppuu 15.30 niin siinä menisi 7h 30 min. Ja aina kun menen keskellä päivää vessaan vaihtamaan sidettä se on ihan täynnä verta niinkuin todella täynnä!! Ja minun koulussa ei saa lähteä vessaan kesken tunnin kun vaan kerran päivässä. Ja välitunteja on vähän tai jos niitä on paljon ne ovat lyhyitä. Niin en ehdi välillä edes käydä vaihtamassa sidettä. Ja minua pelottaa että veri vuotaa siteen läpi koska se on aina ihan täynnä. Muutaman kertaa verta on ollut todella lähellä että olisi mennyt läpi, mutta siteen siivet pelasti tilanteen. Side tuntuu myös epämukavalta kun se on täynnö ja housut tuntuu välillä että on pussannut housuun. Onko vinkkejä tai keinoja miten helpottaa runsasta vuotoa tai miten vaihtaa side nopeasti? Kaikki apu auttaa ja toivon että moni vastaisi tähän edes lyhyesti!

2

239

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö nykyajan kouluissa ole enää vessoja kuin yksi kappale.Silloin kun ite kävin koulua niin niitä koppeja oli paljon eikä vaan yhtä vessaa.

    • Anonyymi

      Hirveä koulu, jos ei edes välitunnilla vessaan pääse.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      110
      2331
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      27
      1085
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      932
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      105
      930
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      597
      887
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      855
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      85
      770
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      69
      664
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      656
    Aihe