YLE ja MÄKIHYPPY

Anonyymi

miksi ei YLE näytä mäki-hyppyy enää?
Taas oli iso pettymys kun ois voinu olla Mäkihyppyisää lauantaita viettelee ni ei tullu mäkihyppyy areenast

5

1633

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nent Group (Viaplayn emoyhtiö) on hankkinut Hiihdon sekä mäkihypyn maailman cup:n lähetysoikeudet kaikkiin pohjoismaihin seuraavaksi viideksi vuodeksi ja myy vain osan kisojen lähetysoikeuksista eteenpäin (mm. Ylelle) ja näyttää osan kisoista vain omien lähetystensä kautta.

      Eli YLE ei näytä kisoja koska lähetysoikeuksien haltija ei ole kyseisen viikonlopun lähetysoikeutta YLE:lle myynyt vaan kisat nähtävissä tänä viikonloppuna vain ja Viaplayn oman maksukanavan kautta.

    • Anonyymi

      Taas yle ei näytä mäkihyppyy.
      Melkoista katsojien aliarviointii et legendaarist Engelbergin kisaa ei näytetä vaan sen tilalla näytetään naisten mäkihyppyy..

    • Anonyymi

      Näyttäisköhä YLE tosijjaa mäki-viikon kisoi?

      • Anonyymi

        Tai näyttäisi entisten mäkikotkien toilailuja, mistä pitää lukea käräjäuutisista. Näitä pahapäisiä juoppojahan meillä piisaa.


    • Anonyymi

      tv näytää mäkihyppy taitoluist mäkihyppy friistail mäkihyppyä joka ui pohjamudissa esim seeweldis ois ollu hyvät hiihot suomiki voitti mutta eiku mäkkihyppyä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3583
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2214
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1865
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1609
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1558
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      15
      1555
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1407
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1277
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      80
      1263
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1212
    Aihe