YLE ja MÄKIHYPPY

Anonyymi

miksi ei YLE näytä mäki-hyppyy enää?
Taas oli iso pettymys kun ois voinu olla Mäkihyppyisää lauantaita viettelee ni ei tullu mäkihyppyy areenast

5

1781

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nent Group (Viaplayn emoyhtiö) on hankkinut Hiihdon sekä mäkihypyn maailman cup:n lähetysoikeudet kaikkiin pohjoismaihin seuraavaksi viideksi vuodeksi ja myy vain osan kisojen lähetysoikeuksista eteenpäin (mm. Ylelle) ja näyttää osan kisoista vain omien lähetystensä kautta.

      Eli YLE ei näytä kisoja koska lähetysoikeuksien haltija ei ole kyseisen viikonlopun lähetysoikeutta YLE:lle myynyt vaan kisat nähtävissä tänä viikonloppuna vain ja Viaplayn oman maksukanavan kautta.

    • Anonyymi

      Taas yle ei näytä mäkihyppyy.
      Melkoista katsojien aliarviointii et legendaarist Engelbergin kisaa ei näytetä vaan sen tilalla näytetään naisten mäkihyppyy..

    • Anonyymi

      Näyttäisköhä YLE tosijjaa mäki-viikon kisoi?

      • Anonyymi

        Tai näyttäisi entisten mäkikotkien toilailuja, mistä pitää lukea käräjäuutisista. Näitä pahapäisiä juoppojahan meillä piisaa.


    • Anonyymi

      tv näytää mäkihyppy taitoluist mäkihyppy friistail mäkihyppyä joka ui pohjamudissa esim seeweldis ois ollu hyvät hiihot suomiki voitti mutta eiku mäkkihyppyä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      313
      4213
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2375
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2026
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1521
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      40
      1018
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      135
      980
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    9. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      897
    10. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    Aihe