ido wc-pytty

Meillä uusi idon wc-pytty, pieni ja iso huuhtelu.
Mitä vikaa, kun aina välillä huuhtelun jälkeen pönttö
jää huutamaan tai jää vuotamaan vettä? Tilanne korjaantuu kyllä uudelleen painamalla huuhtelua, mutta olisko korjauksen aihetta?
42140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Putkimiehen mukaan ido on sitä mitä sinne menee. Yritä herkistää nuppi, että se liikkuu hyvin. Uusi voi olla yhtä "toimiva". Taitaa olla vedensäästö mahdotonta tuolla pöntöllä...

Äänestä

Meillä vähän samallaista ongelmaa, ukko ei tee mitään
neuvokaa vähän.

Äänestä
  • siellä pytyn takan, käännä se poikittain. Sellainen pienehkö nippeli.
    Jos ukko ei tee mitään, niin sehän on normaalitapaus! Voisitkohan silti vähän pihtailla, jos vaikka tulisi järkiinsä?

    Äänestä

arvatenki sulla on ido trevi e vessanpönttö ja huuhteluventtiili väärin säädetty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taina kirjoitti:

Meillä uusi idon wc-pytty, pieni ja iso huuhtelu.
Mitä vikaa, kun aina välillä huuhtelun jälkeen pönttö
jää huutamaan tai jää vuotamaan vettä? Tilanne korjaantuu kyllä uudelleen painamalla huuhtelua, mutta olisko korjauksen aihetta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu